Zvlhlý střelecký prach stál strže lepší výsledek

Kolotoč turnajů tentokrát vrátil Letkařské "strže" do Opavy na halu ZŠ Mařádkova, kde odehráli svůj 7.turnaj v sezóně. Výkony i výsledky zatím jako na houpačce, takže jsme byli napnutí jako lano s metrákovým horolezcem, s jakou pro tentokrát pořídíme. Soupeři tentokrát přijeli z Ostravy - FBC Ostrava a MVIL. Sestavu postihly ztráty již před turnajem - chyběl Ausfi pro nemoc. A další citelnou ztrátu jsem zaznamenali v průběhu prvního utkání, kdy si v souboji zranil zápěstí klíčový obránce David Fojtík.

I přes obvykle pomalé starty hráči do souboje s favorizovaným FBC vstoupili odhodlaně, s nasazením a s enormní snahou po dobré hře. Od začátku jsme nastoupili s dvěmi obrannými formacemi a třemi útoky. Bohužel, inkasovali jsme dvě branky, kterými soupeř zarámoval první třetinu. Síťka za Tondou Persichem se třepotala hned v druhé minutě a pak na sklonku třetiny. Výkon ale nebyl špatný. Zásadní problém, který se vinul jako červená nit nejen tímto turnajem, ale v zásadě celou sezónou a napříč kategoriemi, je produktivita.

Druhá třetina se nesla ve znamení pokračující obstojné hry. Bohužel, nabídnutá přesilovka úspěch nepřinesla a naopak chyba ve střídání po jejím skončení vedla k oslabení. Střeleckou nemohoucnost týmu zlomil po individuální akci a krosovém náběhu z levé strany hřiště na pravé křídlo velice agilní Luboš Babiš. Jeho utěšená rána zaplula do horního růžku svatyně soupeře. Tento světlý moment se ovšem zásadně neprojevil, soupeř krutě trestal naše chybky v rozehrávce a po druhé siréně svítilo na tabuli skóre 1:4.

Do třetí části, už bez Davida Fojtíka, jsme museli stáhnout hru na tři beky. Snahu přidat branku a zdramatizovat utkání soupeř úspěšně torpédoval dalšími přesnými zásahy. A jelikož z našich šancí se ne a ne urodit, šel Letkařský koráb rychle ke dnu, jelikož voda se do jeho trupu valila 8 přesnými zásahy FBC. A tak přes celkem obstojný výkon v poli, dobrý výkon brankaře, dostal výsledek konečnou podobu 1:8. Příliš kruté, hodnotil po utkání i trenér FBC. Krutá pravda, která se beze zbytku potvrdila, jasně demonstrovala, že na jednu branku se nedá uhrát solidnější výsledek.

V druhém utkání nastoupili Letkaři proti ostravskému MVILu. Handicap v kilech a centimetrech se snažili naši hráči dohnat nasazením. Ovšem tělesné parametry zejména jednoho z beků soupeře nedávaly příliš šancí našim borcům. Frajer projížděl řadami našich hráčů jako ledoborec Krasin ledovým polem Arktidy za záchranou trosečníků Italie. Všechna čest, škoda jen, že v souboji s naším leadrem Martinem Döhnerem, který snad jediným mohl parametricky konkurovat, předvedl tento hráč hereckou etudu hodnou fotbalu nebo rovnou divadelních prken. Pevně věřím, že florbal nebude postižen morem simulace jako fotbal a naopak se klání ponese v duchu fairplay jako například na rugby.

Soupeř opět vsítil první branku a přes kvalitní výkon chytajícího Kristiána Křepela ve druhé třetině přidal další dva zásahy. Běhavý Miki Kurka sice snížil na dvoubrankový deficit, ale ve třetí třetině přidal další dva góly Petr Kural, uzavřel hattrick a celkové skóre zastavil na 1:5. Náš výkon šel oproti prvnímu utkání mírně dolů, nabízená přesilovka se nevyvedla. Chybělo trochu více důrazu v obou předbrankových prostorech a hlavně, kvalitní střelba a úspěšně zakončení. Tři zásahy do brankové konstrukce jsou pěkné, ale být tohle tři góly, mohl vývoj i následný průběh utkání vypadat zcela jinak.

Hráčkám a hráčům týmu se v zásadě dá vytknout pouze větší důraz v důležitých prostorech, kvalitnější rozehrávka a klid v zakončení. Přesilovky a standardky stále nejsou ke spokojenosti trenérů a i přes pravidelný trénink těchto herních činností se výsledky (jak doufejme ZATÍM) nedostavují. Na čem pracujeme a co nás bolí nejvíce je zakončení. Na tréninku je vidět progres, ale nedaří se jej přetavit v lepší výsledek na turnajích. Nezbývá než pokračovat v započaté cestě, trénovat a přetavit výsledky tréninkového procesu do hry. Příští turnaj - domácí(!) - se snad ponese v duchu úspěšnějšího zakončení :-)