Žáci mají za sebou úspěšný vstup do sezóny

Poslední dva zářijové víkendy znamenaly turnajový začátek sezóny i pro týmy starších a mladších žáků. Nejprve zažili vstup do sezóny "strži", když na domácí palubovce přivítali ostravské týmy porubských Tigers a béčko Vítkovic.

Jelikož se dlouhodobě napříč kategoriemi potýkáme s problematickými vstupy do turnajů, byl začátek trochu nervózní a s mnoha otazníky. Až překvapivě dobrá hra týmu ale velice záhy rozptýlila všechny pochyby, a až na ojedinělé výpadky byla hra plně pod naší kontrolou a zápas skončil jednoznačnou výhrou.

Druhý zápas, který byl zřejmě nejlepším utkáním z celého turnajového klání, odehráli starší žáci proti Vítkovickým opět až překvapivě výborně. Týmový výkon a nasazení eliminovalo technickou převahu soupeře. Hru měli naši borci povšechně pod kontrolou a vypracovali si řadu výborných šancí - ovšem po hříchu je nevyužívali, zatímco soupeř z brejků nemilosrdně trestal přesnými střelami. Od začátku tak tahali Letkaři za kratší konec a po třetinách 0:3 a 1:2 byl výsledek po dvou třetinách jednoznačně pro soupeře. S velkou snahou a enormním nasazením "strži" vyprodukovali ve třetí třetině výsledek 3:1, který v celkovém součtu na body nestačil. Z palubovky však mohli hráči odcházet se vztyčenou hlavou a spokojeností s předvedeným výkonem.

O týden později zajížděli mladší žáci na turnaj do Kopřivnice. Posíleni o několik noviců z kategorie elévů nebyly turnajové ambice nikterak přehnané, ale hra i výsledek předčil veškerá očekávání.

"Mlži" se postupně utkali s Orca Krnov (1:1), 1.SC Bohumín (4:1), Toro Salibandi (16:0) a v posledním utkání s domácími Vikingy tak hráli o celkové prvenství na turnaji! Zápas s Orcou byl herně vyrovnaný, bohužel mizerná produktivita, kdy navzdory spoustě šancí vsítili pouze jediný gól, dala punc na fotbalový výsledek. Zápasy s novými začínajícími týmy Bohumína a Toro Ostrava těžko hodnotit, přece jen začátky jsou těžké. Nicméně za zmínku stojí 8brankový příděl snipera Honzy Macourka, který prokázal ledový klid v koncovce a nasázel Toru hned polovinu ze vstřelených branek.

Vrchol turnaje tedy přišel v zápase s domácími, kteří byli mocně povzbuzováni z tribuny přítomnými rodiči a fanoušky Vikings. Ty poněkud zchladil Matěj Janeček utěšenou ranou do víka hned v první minutě. Domácí se však otřepali a v průběhu třetiny otočili skóre na 3:1 ve svůj prospěch, když třetí branka padla zároveň s koncem hrací doby. Naši borci šli do pauzy s hlavami dole, ale přestávka jim pomohla a řekli si, že se pokusí urvat zápas vůlí. V druhé půli pak rozjeli kolotoč a šestibrankovou šňůrou uzmuli domácím nadějný poločasový výsledek!

Nezanedbatelným přínosem turnaje byl úspěšný vstup nových playerů k "mlžům" a první zkušenosti na velkém hřišti. Ve svém úvodním startu se gólově prosadili Adam Uvara, Vojta Kerlin i Filip Hříbek. První shutout si v "mlžích" připsal Radek Špánek. Kvalitní výkon podal i druhý nový gólman Tobi Halfar, kterého tak ani nemusela mrzet zlomená hůl při hře v době, kdy chytal jeho kolega Radek.

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za super výkony.