Z Krnova s prázdnou

V neděli 20.10. jsme se vydali do nedalekého Krnova s myšlenkou, že si „opravíme“ výsledek proti Opavě B a pojedeme domů s plnou. Očekávání ale mělo daleko k realitě.

V úvodním zápasu nás čekal Frenštát pod Radhoštěm. První třetina byla velice vyrovnaná, ač nás pomalá či neefektivní hra dostala na skóre 0:1, kdy se hostující ujali vedení po nedůrazu obránců před vlastní brankou. Druhá třetina byla o něco akčnější bohužel pro hostující tým, kdy jsme dostali 2 rychlé góly a stačili snížit na 1:4. O gól se postaral Martin Döhner. Třetí třetina byla víceméně stejná z obou stran, ale Frenštátu se povedlo vstřelit ještě jeden gól a upravit tak skóre na konečných 1:5.

Ve druhém zápasu nás čekal Bruntál, který nastupoval pouze v 6 lidech, což nás donutilo hrát agresivně. První gól ale padl opět do naší branky z brejku soupeře. Během první třetiny se nám povedlo otočit stav skóre na 2:1 pro nás. Do poloviny druhé třetiny jsme navýšili skóre na 4:1, kdy se nám dokonce poštěstilo dát gól v oslabení. 4 sekundy před koncem 2. třetiny soupeř snížil skóre na 4:2. Zlomová byla třetí třetina, kdy už jsme měli téměř vyhráno. Nepostavili jsme se k tomu vážně, dostali jsme rychlé 2 snižovací góly a soupeř náhle srovnal na 4:4. Soupeř skóre ještě navýšil na 4:6 a do konce třetiny zbývaly necelé 3,5 minuty. Po našem timeoutu jsme dokázali snížit na konečných 5:6.

Podtrženo sečteno, z Krnova jedeme s prázdnou. Individuální chyby, nedostatek komunikace a důraz na naší polovině nás stály dalších 6 bodů. Ve čtvrtek 24.10. nás čeká dohrávka druhého kola proti zatím nejsilnějšímu družstvu soutěže 1. SFK Havířov, ze kterého musíme těžit body.