V hlavní roli Letka

Novou zkušeností byla pro Letkaře čtyřzápasová šňůra venkovních zápasů. Poslední představení se uskutečnilo minulou sobotu v Rožnově pod Radhoštěm. Vyzval nás vítěz Národní ligy východ z minulé sezóny - místní tým Sršňů.

Výzbroj Letky se tentokráte sestávala ze dvou obranných párů a tří útočných vozeb opět s obráncem Stejskalem v útoku. Domácím jsme hned od začátku začali zle zatápět, naše aktivní hra dělala Rožnovu velké problémy. Do útoku se Sršni dostávali jen ojediněle. Většinu času jsme byli v držení míčku a tvořili hru, přesto se Rožnov ujal vedení. Ve 14. minutě rozehrával standardní situaci, míček nahodil na bránu Krhut a k překvapení všech střela skončila za zády gólmana Hrabáčka. Letka útočila dál, bohužel naše střely z nadějných pozic mířily buď vedle, nebo do skvěle blokujících Rožnovských.

O přestávce jsme si zopakovali, jakým způsobem budeme hrát. Ve druhé třetině jsme začali náš záměr naplňovat. Hned po 15 sekundách ukázal Pavlík, že když kromě svých technických dovedností ukáže důraz a agresivitu, budou se dít věci. Na bekovi domácich vypresoval míček a připravil jej na zlatém podnosu Kahánkovi, který bez problémů zakončil do prázdné branky 1:1. Za 4 minuty opět Kahánek a jeho švih a vedli jsme 2:1. Na 3:1 zvyšoval Lokša. Nejdříve typicky nedal loženku a následně míček asi napotřetí propasíroval do sítě. Druhá část nám vyšla parádně. Zpřesnili jsme rozehrávku, dostávali se do šancí. Branku zamknul Hrabáček.

Před třetí třetinou veselá nálada. Z přestávkového programu můžeme vypíchnout mobilní prohřešek Fučíka, který pro tentokrát o fous unikl pokutě. Pokračujeme, útočíme, presujeme. Ve 44. minutě se zbavil Kahánek obránce a backhandem přehodil domácího Holčíka 4:1. Pořadatelská služba posbírala čepice a jelo se dál. Zápas nás bavil, Sršni marně hledali způsob, jak nás překvapit. Jejich rozehrávka byla často jen nahozený míček dopředu, který jsme dostali pod naši kontrolu, přesto v závěru korigoval Kittel na konečných 2:4 z pohledu domácích.

Suma sumárum, dodržovali jsme, co jsme si řekli. V zápase se nám dařilo používat věci z tréninku. Od druhé třetiny jsme zkvalitnili hru a Rožnov jasně přehrávali na míčku. Nutno přiznat, domácí byli oslabeni stejně jako my o klíčové hráče. Naše produktivita mohla být určitě lepší. Spousta střel zůstala nevyužita. Rožnov má výborné bloky a obrannou hru. Venkovní mission accomplished. Za pár hodin se na Vás těšíme na domácí palubovce.