Týmový výkon v Třebíči

Sobotním 6. kolem jsme se dostali do půlky našeho čtyřzápasového “tripu” po palubovkách soupeřů.

Nepovedené začátky nás trápí od začátku ligy a ani tento zápas nebyl výjimkou. Domácí byli rychlejší jak na nohách, tak také s míčkem. Do vedení šli Snipeři po vyhráné situaci 1 na 1 na kraji hřiště zásluhou Blažka. Za minutu a půl čítalo naše manko již dvě branky. Při snaze o přečíslení se vysunul náš obránce, následoval ztracený míček na půlce a naopak přečíslení 2 na 1 na druhou stranu, které centr přes bleskurychlý návrat neztihl uhasit. Tedy situace, kterou dobře známe. Na naší hře se nic nezměnilo. Do konce první třetiny se nám podařilo dvakrát vypresovat míček a bylo to rázem 2:2.

Druhá třetina se ukázala být rozhodující pasáží zápasu. Po dvou povedených brejkových situacích 2 na 1 zakončoval Lipovčan po příhře Westa a poté opět West krásně přihrával navrátilci do sestavy Ritzovi a ten krásně zatloukl do branky. V této části nám domácí nabídli také dvě přesilové hry. I přesto, že jsme je nesehráli ideálně, šance jsme si vytvořili a zejména střela Kahánka volala po gólu. Ve druhé třetině jsme se dostali kombinacemi celkem 4x do zakončení, kdy před střelcem zívala buď zcela odkrytá, nebo poloodkrytá branka. Bohužel nám nebylo dáno a z nevěřícných reakcí jsme si mohli ukroutit hlavu.

Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 4:2. Pokud chtěli domácí něco udělat s výsledkem, měli si pohlídat úvodní buly a po něm zejména Pavlíka, který doběhl míček a po čtyřech vteřinách zvýšil na 5:2 pro nás. Gól nás uklidnil a hra pomalu plynula bez větších ohrožení jedné či druhé branky. Velká příležitost se naskytla Třebíči mezi 49. - 50. minutou, kdy jsme jim špatným střídáním v oslabení nabíli šanci korigovat výsledek při přesilovce 5 na 3. Tuto situaci se nám povedlo výborně ubránit. Přesto 8 minut před koncem domácí snížili zásluhou Kuželky na 3:5. Pak si vzalo slovo “demolition duo” Kahánek, Pavlík. V 54. minutě našel Kahánek Pavlíka a ten opět zvýšil na rozdíl tří branek 3:6. Následovala naše chyba za brankou a v 55. minutě domácí snížili na 4:6. Za další minutu se míček po ose Kahánek - Pavlík opět zatřepetal v síti a bylo definitivně rozhodnuto - 4:7. Pak už jen klasicky odbránit další oslabení 3 proti 5 a plný počet bodů z Třebíče byl na světě.

Suma sumárum, opět nepovedený začátek. Postupem času jsme začali přebírat iniciativu a naší typicky útočnou hrou otočili skóre. Zamrzely také zívající netrefené prázdné branky. Co potěšilo, byl týmový výkon a tentokrát výborné bloky od všech hráčů.