Svitavy pokořeny

V minulém roce prvoligové Svitavy byly soupeřem Letky v 11. kole Národní ligy východ.

Na palubovce se odehrával vyrovnaný zápas. Od úvodních minut jsme se snažili najít skulinky v obranném postavení hostů. Naše kombinace se bohužel odehrávala většinou na naší polovině, příliš jsme se nedostávali k ohrožení gólmana Lamaře. Hosté nám nabízejí první větší přiležitost v 9. minutě. Naše kombinace v přesilové hře je pomalá a nejsme nebezpeční. Ve 14. minutě máme možnost bilanci vylepšit ve druhé přesilovce, bohužel ji sehráváme nejhůř v sezoně. První sérii nepřesností zachraňuje Fučík bravurním zákrokem. Přichází druhá minela, přečíslení hostů a tentokrát je již náš brankář bez šance 0:1. V první třetině hrozíme převážně při šancích z vypresovaných míčků, ty však neproměňujeme. O přestávce přichází na přetřes přesilová hra a také způsob, jak se dostat hlouběji do nebezpečných prostorů na polovině soupeře při vlastní rozehrávce.

Druhou třetinu nezačínáme nejlépe. Ve 24. minutě úřaduje produktivní duo Šincl - Blaha 0:2, nicméně naše hra jde nahoru. Lépe kombinujeme a více si vytváříme šance z vlastní rozehrávky. Předzvěstí věcí budoucích je střela Krupy, která v polovině zápasu rozezvučí tyč branky hostů. Ve stejném střídání si za obranu soupeře zabíhá Holuscha a zakončuje přesněji 1:2. Další šancí v podobě přesilové hry již nepohrdneme. Upravujeme složení a měníme posty, po domluvené souhře Kahánek vyrovnává utěšenou střelou na 2:2. Následuje naše první oslabení. Presujeme, Lokša uhání sám na branku. Po dalším brejku je ještě veseleji. Přihrává Klemens a West ukončuje své střelecké mlčení, vedeme 3:2. Jsme na koni. Hned v další akcíi nás ale zchladil Prudil 3:3.

Na začátku třetí třetiny se ukázalo, že o úspěchu rozhodují také drobné nepřesnosti. Ve 42. minutě Kahánek nabíhá na v tréninku pilovanou souhru, míček o kousíček míjí jeho hokejku a odráží se do prostoru mezi útočníka Svitav a našeho obránce. Svitavský útočník reaguje rychleji než náš bek, prostrkává si přes něj míček a v zakončení sám na brankáře skóruje 3:4. Za minutu je vyrovnáno. Obránce West využívá svého vysokého postavení při útočné činnosti a doráží Dohnalovu střelu 4:4. Nadále útočíme, kombinujeme. Třetí třetina patří nám. Hosty jsme v této fázi zápasu přestříleli v poměru 17:8. Dlouho je proti změně skóre výborný Lamař v brance Svitav. V 54. minutě rozhoduje zápas všudybyl Mrázek, který na brankovišti procedil dorážkou míček za záda gómana. Svitavy musí útočit. Nabízejí nám prostor k brejkům. Protože žádný neproměnujeme, musíme ubránit hosty při hře bez brankáře. K velkému ohrožení Fučíka nedochází. Následuje “standing ovation” 75 diváků převážně z řad mládeže, která absolvovala během zápasu klubové focení. Svitavy zdolány, máme další 3 body.

Suma sumárum, skončila polovina základní části NL východ. Jak si vede Letka? Více než dobře. Po 11 odehraných utkáních zapisujeme do tabulky 22 bodů. Vzhledem k tomu, že jsme 7 zápasů odehráli na venkovních hřištích a pouze 4 doma, je to výborný mezisoučet. Vyloženě nepovedené zápasy jsme sehráli pouze na Gullivers Brno a v Telnici. Je třeba dodat, že nás trápila velká marodka a sestavu na něktaré zápasy jsme museli doslova lepit. Dnešním zápasem s Opavou začíná druhá polovina soutěže. Po něm přichází třítýdenní pauza, kterou vyplníme fyzickou přípravou. Favoriti soutěže zůstávají stejní, výše zmiňovaní Guliveři a Telnice. Naše ambice, cíle a sny se nemění. Chceme vyhrávat. Vážíme si podpory našich fanoušků v domácích zápasech a zveme vás i na další naše souboje. Věříme, že to od nás bude jízda.