Strži odehráli svůj turnaj na půl plynu

Minulá sobota zavedla letkařské strže na výjezd na Dubinu, na halu superligových Vítkovic, aby zde odehráli svoje soutěžní dvojutkání s Barbariens Hladké Životice a "Žlutou" PEMou. Dva zápasy v této kategorii znamenají šest třetin. Jelikož ale letkaři zahráli dohromady pouze tři třetiny, vraceli se s pocitem rozčarování.

První utkání proti FBC Barbariens Hladké Životice byl soubojem s tradičním soupeřem. Naše týmy se s "Barbary" utkávají pravidelně a vždy je to souboj proti fyzicky disponovanému týmu, který hraje s nadšením a nasazením, ale herní kvalita by měla převážit misku vah na letkařskou stranu. Ovšem historie nás už vyvedla z přílišné ukolébanosti a první třetina to jen potvrdila. Výkon našich borců byl takový standard zahajovacího utkání. Bezkrevný výkon s řadou nepřesností a nedůslednosti v obraně daly soupeři dýchnout a první třetina skončila smírně 1:1. Do zbytku zápasu se tým nabudil, zvedl výkon, protrhnul i střeleckou smůlu a po šesti přidaných brankách v každé z třetin slavil zasloužené vítězství v poměru 13:1.

Teprve druhý zápas proti technicky disponovanějšímu týmu PEMy měl prověřit aktuální formu našich stržů. První třetina přinesla rychlou hru, na kterou byla radost pohledět. Boj s nasazením na obou stranách hřiště, pěkné kombinace a tolik vzývaná produktivita přinesly příjemný výsledek po třetině v poměru 3:1. Nadějný výsledek i výkon byly ovšem záhy pohřbeny fatálním herním výpadkem v prostřední části hry, kterou strži ztratili hrozivým skóre 0:5. Pokus se v poslední části zvednout PEMÁCi nepřipustili a kontrolovaně dovedli výsledek do finálního a pohříchu zaslouženého skóre 5:9. Vystavili tak nepříjemnou vizitku našemu týmu, který podobný výpadek nepředvedl poprvé a zavdal hodně důvodů trenérům k přemýšlení, jak příště naložit lépe s nabízenou šancí.

Útočná fáze hry s tahounem Martinem Döhnerem snesla měřítka kvality, trefovali se i jinak sváteční střelci, ale obranná fáze hrubě nefungovala a zejména druhá třetina druhého zápasu připomínala v obranné fázi pověstný průchoďák. Nedůraz, slabé nasazení v osobních soubojích a neochota udělat potřebný krok navíc s cílem zblokovat šance soupeře stály náš tým lepší výsledek i dojem z předvedené hry. Kritika se netýká pouze obránců, ale obranné hry týmu jako takového. Dlouhodobě totiž chceme předvádět celoplošnou hru podporovanou týmovým výkonem, kdy útočí i brání celá pětka.

Pochvalu za individuální výkony zaslouží křídla druhé lajny Miki Kurka a Franta Vyhnálek, kteří absenci vyšší technické úrovně dostatečně dohánějí nasazením. Jen tak dál, chlapci. Na prvním turnaji v kategorii se úspěšně prezentovali i Hanes Macourek s Elen Herudkovou - jak doufáme, budoucí opory stržů.

Turnaj lze zhodnotit jako zklamání, nicméně pro příště máme motivaci ke zlepšení o to větší. O důvod víc těšit se na nadcházející turnaj. :-)