Starší žáci v Opavě

Poslední turnaj stržů v letošním kalendářním roce velkým příslibem

Na poslední turnaj v kalendářním roce 2018 vyrazili "strži" z Letky do Opavy o poslední listopadové sobotě, aby zkřížili hole v dvojboji s opavskou PEMou. Nejprve s žlutou a pak s červenou - leadrem soutěže. Ve dvou zápasech odehráli dvě třetiny mizerně a čtyři skvěle a tentokráte to stačilo na tři body.

První utkání začali letkaři mdle, pomale, nedůrazně a nedůsledně a tak za necelé tři minuty prohrávali zaslouženě 0:2. Chybělo nasazení, důraz v předbrankovém prostoru, pohyb, kloudná kombinace. Když v závěru třetiny soupeř neproměnil trestné střílení za faul ve významné gólové šanci, byl to první záblesk na lepší časy.

Do druhé třetiny nastoupili naši borci s výrazně změněným výkonem, s velkým enthusiasmem a nasazením a zejména pak s cílem prolomit střeleckou nemohoucnost z první třetiny. Kýžené ovoce v podobě branek přišlo záhy, když opavskou svatyni odčaroval kdo jiný - než leader týmu a kapitán Martin Döhner, když využil asistenci Kači Macourkové. Za chvíli po samostatné akci vyrovnal, nicméně deset vteřin poté letkaři inkasovali potřetí. Zlomovým okamžikem utkání byla vysoká hůl, kterou opavský Petr Ševčík v došvihu udeřil do hlavy Kaču Macourkovou. Následovalo pětiminutové vyloučení, ve kterém završil hattrick Martin Döhner. V téže přesilovce se ještě prosadili střelou po přihrávce před poloprázdnou bránu Matěj Janeček a Tobi Prasek a do druhé přestávky svítilo na tabuli skóre 5:3 pro Letkaře.

Třetí třetinu po setrvale dobrém výkonu měli strži pod kontrolou, postupně se prosadili Döhner, Ondra "Ausfi" Ausficer a znovu Martin Döhner a tak vstup do herní soboty skončil úspěšně celkovým výsledkem 8:3. Ještě více potěšující byla předvedená hra ve druhé a třetí třetině a využité přesilovky.

S dobrým pocitem a soustředěně nastoupili starší žáci i proti favoritovi a vedoucímu celku dlouhodobé tabulky - červené PEMĚ. První třetina se nesla ve znamení opatrné hry z obou stran. Šance byly na obou stranách, ale se všemi si brankáři poradili a ačkoliv měli opavští optickou herní převahu, šlo se na první pauzu za bezbrankového skóre 0:0.

Herně nejlepší úsek dne předvedli naši chlapci a dívka - v druhém zápase osamocená Áďa Pavelková - ve druhé třetině. Ačkoliv jsem inkasovali jako první gól ze skrumáže před brankou po zásahu nohou, oplatili jsme soupeři stejnou mincí. Vyrovnání nasměroval do soupeřovy brány Martin Döhner kolenem. Do konce třetiny jsme soupeře dostali pod tlak, vypracovali si řadu brankových situací - zejména pak Ausfi spálil několik tutovek. A zkušený soupeř nemilosrdně trestal - po dvou zásazích byl stav po druhé části hry 1:3.

Plán na třetí třeninu pokračovat ve výborné hře a dostat se na dostřel se ocitl v troskách po 18 vteřinách hry. Další velice laciná branka, po které následovala ještě jedna, vedla k timeoutu našeho týmu a výměně gólmanů ve snaze povzbudit novým impulsem tým a dohrát utkání se ctí. To se nepovedlo, hráči ztratili motivaci a cítili velké zklamání, že jejich výborný výkon nevedl ke kýženému výsledku. Soupeř pak s přehledem a v exhibičním stylu přikládal další polínka do ohně a navýšil skóre až na nepopulární desítku. Kosmetickou úpravou skóre a hlavně prolomení střelecké smůly provedl Ausfi po přihrávce výborně hrajícího Mikiho Kurky, a tak soupeř bral výhru v poměru 10:2, která asi byla zasloužená, ale rozhodně skóre neodpovídalo průběhu zápasu a bylo nepřiměřeně kruté s ohledem na předvedený výkon, což uznal i kouč vítězů. Vedle výkonu, který se jistě líbil i divákům a rozhodčím potěšila i hra bez vyloučení na obou stranách.

Ačkoliv tedy výsledek nebyl 100% - hra ve čtyřech třetinách z šesti snesla nejpřísnější kritéria a tak mohou letkaři vyhlížet další turnaj se vztyčenou hlavou.