Starší žáci prožili úspěšný vstup do sezóny

Tento víkend prožila vstup do sezóny i naše mládež, konkrétně v sobotu elévci v Hradci nad Moravicí a v neděli pak zahájili soutěž i starší žáci na domácí palubovce v Bolaticích. A byl to vstup úspěšný, a to nejen výsledkově, ale i herně, což je pro trenéry obzvláště potěšující.

Tým "stržů", doplněný o několik mladších žáků, odehrál dva zápasy. V prvním z nich změřil své síly s favoritem z Vítkovic. Rezervní tým Vítkovických vstoupil do utkání sebevědomě, ale to dostalo trhlinu ve čtvrté minutě, kdy skóre otevřel ranou do prázdné brány Ondra Ausficer po přihrávce Tobiho Plačka napříč brankovištěm. Hosté z Vítkovic se však z inkasované branky rychle oklepali a zvýšeným tlakem opakovaně atakovali domácí svatyni, kterou bezpečně hájila brankářská jednička Tonda Persich. Nulu na kontě hostů však nakonec přece jen smazal Matěj Gabriel po přihrávce Kryštofa Minárika. Za stavu 1:1 se dohrála první třetina. Do druhé třetiny vstoupili domácí jako hrom. Již za 18 vteřin Martin Döhner vsítil branku, u které opět asistoval Tobi Plaček. Za necelou minutu bylo ještě veseleji, jelikož Martin Döhner rozvlnil síť za brankářem hostí potřetí - 3:1. A to nebylo všechno. Při přesilové hře při vyloučení hostujícího Jakuba Kalouse (2 minuty za sekání) dovršil muž zápasu Martin Döhner hattrick a tvrdou ranou ze středu hřiště navýšil skóre na 4:1. Pak hosté přečkali další přesilovku domácích a sami dostali výhodu hry v početní převaze 36 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy šel na trestnou židličku pykat Tobiáš Werner za sekání. Vítkovičtí nabízenou výhodou nepohrdli a 6 vteřin před druhou přestávkou zvýšil šance hostů na bodový zisk v zápase Matěj Šmerda a ustanovil tak skóre po dvou třetinách na 4:2. Do třetí třetiny tak vstoupili hosté psychicky posíleni a zle zatápěli před domácí brankou. Jejich snaha byla odměněna v čase 25:49, na 4:3 snižoval Jakub Kalous, asistoval Radovan Křistek. Hra se pak přelévala ze strany na stranu a oba týmy měly několik slibných šancí na posun ve skóre. Dostalo se nakonec na hosty, kdy při vyloučení Vojty Vavřinčíka za technický přestupek (nedovolená vzdálenost) využil druhou přesilovou hru Tomáš Skála, přihrával Jiří Dudziak. Potvrdil známé sportovní rčení "nedáš-dostaneš", kdy o pár vteřin předtím v obrovské šanci minul horní růžek branky Martin Döhner. Z následného kontru pak hosté udeřili po dorážce a uzavřeli skóre zápasu na konečných - a patrně i zasloužených 4:4. Tým odehrál výborné utkání a jen pověstný kousíček chyběl k zisku cenného skalpu Vítkovických. Předvedená hra snesla poměrně přísné měřítko a, byť docházelo k individuálním chybám v důsledku nerozehranosti, byla příslibem do dalšího utkání.

V něm Letkaři nastoupili proti dobře disponovanému týmu FBC Orca Krnov a podle všeho byli hlavama ještě v šatně, jelikož již po 90ti sekundách otevřel skóre krnovský Tomáš Friedel, po přihrávce Adama Derky. Krnovští byli aktivnější, agresivnější i florbalovější, z čehož pramenily hned dvě přesilovky hostí ještě před koncem první třetiny. Kiki Křepel se však v brance činil srdnatě a za vydatné podpory spoluhráčů v poli ustál obě oslabení a do šaten tak šli domácí pouze s jednobrankovým mankem. Do druhé třetiny vstupovali domácí se snahou o vyrovnání, kterého se dočkali po utěšené ráně Davida Fojtíka v čase 17:13, kdy míček letící na bránu z původního směru těsně před gólmanem vychýlil mimo jeho dosah jeden z krnovských beků. Zvýšený tlak volal po další brance, zejména ve dvou přesilových hrách, které si zahráli pro změnu domácí, nicméně do třetí třetiny se mělo vstupovat za rovnovážného stavu. Ten vydržel až do 30.minuty, kdy misku vah na stranu domácích vychýlil opět Martin Döhner. Asistujícím byl Tobi Plaček, který sám přidal branku o necelé čtyři minuty později, kdy zužitkoval pas Ondry Ausficera a ze vzduchu uklidil balón k levé tyči hostujícího gólmana. Přes několik slibných příležitostí na obou stranách se skóre již nezměnilo a domácí tak hned na prvním turnaji okusili chuť tříbodového vítězství. Vedle bodového zisku je přínosem zejména zlepšená hra, kdy špatnou první třetinu hodil tým za hlavu a dokázal vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Zejména pak zvýšeným nasazením a bojovností, která tentokráte byla bodově odměněna.

Turnaj byl dobrým testem aktuální výkonnosti týmu, ukázal trenérům, kde je potřeba nejvíce přidat, ale celkově hra i některé individuální výkony mohou být hodnoceny pozitivně. Na chybách zapracujeme a věříme, že příště budeme zase o kousek lepší.