Sobotní výjezd do Ostravy

Dne 9. 11. jsme se přijeli porvat o body do Ostravy na halu SH SOŠ Dopravní. Odehráli jsme dva zápasy, a to s týmem FBC TJ Sokol Frenštát p. R. a Paskov Saurians. Do obou zápasů jsme vletěli se vztyčenou hlavou a vítězstvím v mysli. Ovšem realita se zcela lišila od našich představ.

V prvním zápase s FBC TJ Sokol Frenštát p. R. jsme hned v 3. minutě inkasovali branku. Poté v 6. minutě soupeř využil přesilovky a navýšil na 2:0. Ke konci první části zápasu jsme na branku v 9. minutě (3:0) odpověděli gólem 8 sekund před koncem 1. třetiny, o který se postaral Honza Moldřík s asistencí Lukáše Ricky. Druhá třetina začala gólem soupeře v prvních 40 vteřinách (4:1). O minutu později neproměnil L. Ricka trestné střílení, ale náš výkon začal stoupat. Začali jsme více běhat a soupeře se nám dařilo držet na vlastní polovině, ale gól z toho ve druhé třetině již nebyl. V třetí třetině náš výkon vygradoval brankou Vojty Kořínka s pomocí Davida Radošovského (4:2). Minutu a půl před koncem jsme zkusili jít do hry bez brankáře, ale naše nepřesnost nakonec vyústila v gól do naší prázdné brány (5:2). Tento stav zůstal až do konce utkání. Zápas byl poměrně vyrovnaný a od druhé třetiny jsme byli hladovějším a lepším týmem na hřišti, a to i přesto, že jsme nastoupili v 8 lidech do pole. Kamenem úrazu byla opět finální fáze hry, na které musíme zamakat.

Druhý zápas s Paskov Saurians začal oproti předchozímu zápasu velmi dobře, když už v 5. minutě skóroval David Radošovský. To však bylo jako budíček pro soupeře, který během následujících čtyř minut obrátil stav na 3:1. Nervozita a vyčerpání z prvního zápasu se začala projevovat na našem výkonu a my byli méně na míčku, než bychom si představovali. Druhou třetinu ovládl hráč týmu Saurians Martin Stibor a uštědřil nám ránu v podobě tří branek (6:1). Ve třetí třetině přálo střelecké štěstí nadále soupeři a stav se navýšil až na děsivých 8:1. Ke konci zápasu pouze snižoval Tadeáš Tomíček s asistencí Tomáše Praska na konečných 8:2.