Slibný úvod s Rožnovem a výprask s Orlovou

V neděli 27.10. jsme se plní nadějí vydali do Orlové. Po předchozích prohraných zápasech jsme chtěli vyhrát a do prvního zápasu s týmem FBK Rožnov p/R jsme vstoupili v plném nasazení.

Ve 4. minutě vstřelil bleskovou branku Vojta Kořínek a my jsme se ujali vedení. Po zkušenostech z minulých utkání jsme věděli, že nesmíme přestat hrát, ale bojovat dál. V páté minutě byl vyloučen hráč týmu FBK Rožnov p/R za hru vysokou holí. Byla to pro nás šance navýšit vedení na 2:0. Tuto šanci využil Matěj Veverka po přihrávce Honzy Moldříka. Druhá třetina pro nás nebyla moc radostná, když Rožnov snížil na 2:1. Ve 22. minutě nás podržel Kuba Schiedek, když při nařízeném trestném střílení vychytal střelu Jiřího Šimka. Zlom však přišel ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali branku v 26. minutě (2:2) a soupeř také využil našeho oslabení (3:2) po vyloučení Pavla Skrbela. Na závěr zápasu jsme se pokusili o powerplay, ale nepodařilo se nám vstřelit gól, naopak soupeř ještě navýšil na 4:2. My jsme tak ze zápasu odešli s prázdnou, avšak se svědomím poctivě odehraného zápasu.

Druhý zápas s mužstvem FBK Eagles Orlová vypadal úplně jinak. Vysílení i demotivace z předchozího utkání způsobily rychlé dvě branky domácích ke konci první třetiny. Ve druhé třetině byl po dvou zbytečných faulech vyloučen Matěj Moravec a nám nezbylo než zatnout zuby a makat. První dvouminutový trest se nám podařilo úspěšně ubránit, avšak druhou přesilovku domácí využili a stav se navýšil již na 4:0. Na začátku 3. třetiny jsme pak dostali dvě rychlé branky a stav byl 6:0. V tomto okamžiku jsme ztratili veškerou naději. V 33. minutě proměnil hráč domácích trestné střílení a zvýšil na děsivých 7:0. Nedostatečné úsilí a důraz tak zapříčinily drtivou porážku 7:0. My se však nevzdáváme a tato porážka nám ukázala naše nedostatky, které se budeme snažit na trénincích odstranit.