Semifajnl

Minulý víkend jsme opět stáli před novou výzvou. Zatím se nám nikdy nepodařilo vyhrát v play-off zápasech na hřišti soupeře. Dnes už si můžeme odškrtnout další položku. S Aligators Kloubouky jsme to dokázali a postupujeme dál. Ale popořadě.

V sobotu jsme ve 3. zápase zajížděli do Hodonína. Začali jsme výborně, hned v 6. minutě kombinace Kahánek - Hubl a vedeme 1:0. Těsně před koncem první třetiny jsme domácím dovolili brejk 2 na 1 a veterán Dufek věděl, co s míčkem - 1:1. Ve druhé třetině jsme se prosazovali jenom my. Nejdříve jsme měli obrovské štěstí, když si dlouhou Koppovu přihrávku srazili domácí do vlastní sítě - 2:1. Za dalších 5 minut nádherná souhra po ose Balek - Hubl - Kahánek a zvyšujeme na 3:1. Třetina končí a v tuto chvíli nás dělí od postupu již jen jediná třetina. Domácí na začátku třetiny vysunuli hru a nabídli nám několik možností ke zvýšení náskoku. Bohužel jsme brejkové šance nevyužili a vyrobili jsme několik chyb, které nás stály vítězství. Nejdříve jsme zapomněli na to, jak se staví zeď, a domácí snížili na 3:2. Následně jsme domácím opět umožnili jít 2 na 1 a bylo vyrovnáno - 3:3. Deset minut před koncem Aligátoři vstřelili rozhodující gól na 4:3 v přesilové hře. Přeskupili jsme sestavu a stáhli ji na 10 hráčů. Vytvořili jsme si několik příležitostí k vyrovnání, bohužel nám nebylo ten den střelecky souzeno.

V neděli ve stejný čas tentokráte v Křenovicích u Brna. Začali jsme tentokráte útočněji. Výborný presink Pavlíka (věta, která dává v posledních dnech čím dál tím větší smysl) a zakončení pod břevno, vedeme 1:0. Domácí vyrovnávají v situaci 3 na 2, gól střílí Dufek a míček těsně proklouzne pod tělem Fučíka - 1:1. Následuje přesilová hra a v ní dokonce situace 4 na 3, se kterou si ví Kahánek rady - 2:1. Následují dva góly v rozmezí 22 vteřín. Nejdříve na sebe Kahánek upoutá pozornost obránců a shazuje před prázdnou branku Koppovi, který se nemýlí - 3:1. Poté se Blana vymotá ze sevření dvou hráčů a na Tomana taktéž zívá odkrytá svatyně domácího Rychlého - 4:1. Nejdeme do šatny, která se na této hale dá použít také jako sauna, ale zůstáváme v rohu hřiště a povídáme si. Druhou třetinu začínají lépe Aligátoři. Špatně vyhodnotíme situaci na středu hříště a z rovnovážné situace se stává brejk, který domácí opět proměňují - 4:2. Tři minuty před koncem druhé třetiny v přesilovce uklidňuje situaci Hubl - 5:2. Domácí kontrují po naší chybě u mantinelu Grégrem - 5:3. Před třetí třetinou stejná situace jako o den dříve, vedeme o dva góly. Navíc jim hned na startu třetiny poskytujeme možnost zahrát si přesilovu hru. V oslabení sebere West domácím míček a zastaví ho až nedovolené podražení hokejkou. Míček si zamlouvá Hubl a ukazuje, že je rychlejší než Rychlý - 6:3. O minutu později běží v situaci 3 na 2 Kahánek, Lokšík, Hubl. Míček si krásně vymění a Hubl s přehledem zakončuje mezi nohama brankáře - 7:3. Domácí se vysunují a jsou potrestáni. Míček vyveze rychlonožka Kopp a přípraví na zlatém podnose Hublovi - 8:3. V dalším střídání této formace přichází opět gól, tentokráte do vlastní sítě. Do našeho alba bizarních vlastních gólů přispívá Balek - 8:4. Deset minut před koncem křesají domácí poslední naději, z nepřehledné situace na brankovišti vysekne gól Kolaja - 8:5. Do konce třetiny umně bráníme a do prázné branky v poslední minutě upravuje Dohnal na konečných 9:5. Postupujeme do semifinále.

Suma sumárum, v sobotním zápase jsme předvedli výbornou obranu, domácím jsme moc situací ke skórování nenabídli, ti však byli velmi produktivní. O nás se to říci nedalo, a proto se série natáhla do dalšího dne. V neděli jsme přidali a vylepšili náš výkon produktivitou v zakončení. V obou zápasech jsme se mohli spoléhat na podporu našich skalních fanoušků, kteří byli slyšet a hodně nám pomohli. Odměnou nám je historický postup do semifinále Národní ligy. Naším soupeřem bude již v Národní lize protřelý tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Ve svém středu má několik velmi rychlých a technicky zdatných hráčů. Největší hvězdou je ještě v minulém ročníku superligový Černoch. V bráně nám bude čelit velmi kvalitní gólman Chrást. Favoritem této série budou hráči Brna, kteří již mají zkušenost z několika sérií play-off. My jsme v tomto směru nováček soutěže a učíme se za pochodu, nicméně naše vůle vítězit je obrovská. S vámi v zádech věříme, že to dokážeme. Přijďte, potřebujeme vás.