Sedm kulí jako v Sarajevu

Na brněnskou půdu, kde hrají své domácí zápasy hráči Telnice, jsme v nedělní podvečer přijížděli v pozici vedoucího týmu tabulky NL východ.

Oproti předcházejícím duelům vstoupili Letkaři do souboje s jedním z aspirantů na vítězství v letošním ročníku Národní ligy s defenzivnější taktikou.

Úvodní desetiminutovka probíhala podle stanoveného plánu. Pečlivě jsme bránili a hrozili z rychlých protiútoků. Skóre mohl otevřít Pavlík, bohužel se mu nepovedlo přesně trefit skákavý míček. Ve 13. minutě šel na trestnou lavici za faul-nefaul Lipovčan. Domácí rozehráli svou první přesilovou hru, kterou proměnil v gól Knotek. V 16. minutě to bylo již o dvě branky, Večeřa využil pomalé reakce obránce a uklidil míček do naší sítě. 18. minuta chyba u mantinelu 3:0. Přestože jsme měli na našem kontě pouhých 5 střel na bránu Telnice, skóre mohlo být příznivější. Telnický Bartek těžší situace zvládl, špatně jsme také vyřešili situaci 3 na 1.

Druhá třetina se nesla ve znamení naší nedisciplinovanosti. Na trestnou lavici zamířili za zbytečné fauly Bregin a West, za nesportovní chování Wollný. Jen pro dokreslení situace, po předchozím upozornění vyloučili rozhodčí našeho hráče za zvolání „hej“. Tím naše frustrace z jejich konání dosáhla maxima. Myslím, že tito pánové pískající mimo jiné superligu už byli titulováni i hůře. Telnice nás 2x potrestala a ve 30. minutě jsme prohrávali 5:0. Po chvilce následoval oddechový čas, změna rozehrávky a taktiky. Obraz hry se postupně začal měnit. Byli jsme aktivní a působili domácím problémy. Bohužel naše šance končily buď střelami mimo branku, nebo na výborném Bartkovi. Přesto jsme do konce 3. třetiny snížili brankou Kahánka na 5:1.

Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější pasáží. Telnice si s aktivní hrou nevěděla rady, ztrácela míčky a nabízela nám šance. Ve 44. minutě uplatnil svůj důraz na brankovišti Lokša a bylo to 5:2. Jedinou přesilovku nám Telnice nabídla hned v další minutě. Při bránění se dopustili domácí hráči přestupku vysoké hole v brankovišti a rozhodčí nařídili trestné střílení. Letos bohužel nájezdníka stále hledáme. Dohnal neproměnil a Orli si mohli na chvíli vydechnout. Nepřálo nám ani štěstí, 3x jsme orazítkovali brankovou konstrukci a domácí z našeho tlaku vysvobodilo až nahození Hrušky v 52. minutě na 6:2. Za minutu Kahánek do prázdné po příhře Balka 6:3. Konečné skóre upravil Knotek pět minut před koncem na 7:3.

Suma sumárum domácí nás v 1. polovině zápasu předčili v agresivitě a nasazení na naší polovině. Trumfem domácích se ukázaly být přesilovky, které nakonec v podstatě představují rozdíl ve výsledném skóre. Nemůžeme si dovolit nechat se 5x za zápas vyloučit. Vyloučení nás mimo inkasovaných branek stojí cenné síly a minuty, které bychom mohli trávit hrou v rovnovážném počtu. Chytrý tým se poučí, hloupý nikoliv. Uvidíme příště.