Scénář načrtnut

Karty před posledním zápasem v základní části NL byly rozdány jasně. K udržení 2. místa v tabulce jsme potřebovali v zápase s FBK Horní Suchou minimálně dvoubodové vítězství.

V 1. třetině byly k vidění gólové hody a ještě k tomu spousta šancí. Skóre otevřel West, který obral soupeře na půlce o míček, nabral směr branka a nekompromisně zakončil – 1:0. Za 15 vteřin srovnáno. Kopia byl pohotovější a rychlejší než obranná hra Letky - 1:1. Za 25 vteřin typická akce naší druhé první lajny (každý zápas máme 3 první lajny), míček putoval po ose Kopp – Balek – Hubl – Kahánek – síť, Lokša dobře prodloužil hřiště a vedeme 2:1. Za 2 minuty srovnává Kopia – 2:2. První ovoce z tréninku standardních situací sklízí Lokša. Všichni nabíhají tam, kam mají, jen Lokša ne, Balek jej přesto nachází – 3:2. Za další minutu si to jako na plejstejšnu v baru na čekoupnu dají Ondruch s Krupou a zvyšujeme na 4:2. Následuje šest minut klidu než Hubl vystřelí a ještě sám dorazí – 5:2. Poté naším nedostatečně pevným domečkem před brankovištěm projde křížná přihrávka a Šimek nemá problém zakončit - 5:3. V dalším střídání nachází Kopp na křídle Hubla a ten mi předvede, že ten hrách, co házím, nemusí spadnout vždy po stěně dolů, ale může také najít úrodnou půdu. Prostě nad nohu - 6:3. Vyprodukovali jsme 20 střel na bránu, 6 gólů za třetinu. Spokojenost. S čím jsem nebyl spokojen, byly relativně lehké góly, které jsme dostali.

Od druhé třetiny měníme organizaci hry v obraně a pokračujeme ve střílení branek. Nejdříve ve 25. minutě Balek nachází Hubla, který dokončuje svůj hattrick – 7:3. Za 3 minuty vrátí gólovou asistenci Krupa Ondruchovi – 8:3. V druhé polovině utkání máme možnost zkusit první přesilovku a využívá ji Krupa po příhře Hubla - 9:3. Druhá třetina také moc pěkná, velká spokojenost s obrannou činností.

Ve 47. a 49. minutě dvě ukázky toho, čeho je schopná naše první první lajna. Akce na jeden dotek, z čehož kanadsky profitují asistent Mrázek a zakončovatel Nekula - 10:3. V dalším jejich střídání v podstatě to samé, Krupa nádherně na Mrázka, který nemá problém trefit odkrytou branku – 11:3. Je rozhodnuto. Horní Suchá si bere oddechový čas a mobilizuje síly. Nutno přiznat, že minimálně gólově se jim to daří. Nejdříve Žvak využije odskoku míčku od naší hokejky – 11:4. Následně Kraina zužitkuje náš nedůraz a nekoncentrovanost při pokrytí hráče - 11:5. Za dvě minuty hrají hosté přesilovku a přichází z jejich strany velká paráda. Kopia frístajlově nedává Fučíkovi šanci – 11:6. Poslední slovo je na nás, Krupa příhrává, Ondruch střílí a bota Blany zakončuje - 12:6. I přes tři góly ve třetině stále spokojenost s obranou. Přesto byla patrná ztráta koncentrace při jasném vedení. Do útoku zjevná snaha hrát do prázdné branky, což se sice podařilo, ale s každým soupeřem to takto nepůjde.

Suma sumárum, vyhráli jsme 9. zápas za sebou. Hned v první naší sezóně v Národní lize jsme se po základní části umístili na úžasném 2. místě a čeká nás opět věc nepoznaná a tou je klasické play-off s 8 účastníky. Play-off je nová soutěž, mažou se výsledky dosažené po 22 kolech a může se stát cokoliv. Týmy si do vyřazovací části přenášejí výhodu domácího prostředí v prvních dvou a případně v rozhodujícím zápase a také formu z posledních kol. Je dobře, že se nám zatím daří naplňovat neviditelný scénář, který jsme si načrtli s trenérem Hluku v předvánočním zápase, a sice to, že by bylo fajn zahrát si spolu třeba ještě jedno finále. K tomu ale vede velice dlouhá a trnitá cesta, nicméně oba týmy jsou v různých částech postupového pavouka a finále je teoreticky možné. Pokud by se tak stalo, zaslechli jsme z kuloárů, že by první finalový víkend probíhal nejdříve na Stodolní ulici v Ostravě, druhý ve vinných sklípcích poblíž Hluku a rozhodující zápas by se hrál v Ostravar Aréně jako superfinalový předkrm.

A teď vážně, zítra začínáme psát další příběh a čekají nás Aligators Klobouky. Věříme si, ale zároveň soupeře velmi respektujeme. Připraveni budeme v kompletní sestavě a čeká nás 60 minut, kdy to musíme rvát úplně naplno a ještě více. Hlava musí dovolit tělu trpět, nic nevypustit ani na vteřínu. Jít trpělivě za svým cílem. Vyhrát tři zápasy a postoupit dál.