S Hlukem klasicky přestřelka

V očekáváné brankové hody se proměnilo nedělní domácí utkání 4. kola Národni ligy – východ. Letka hostila soupeře z finálového vyvrcholení minulé sezóny. Kdo se přišel podívat na spoustu gólů, odcházel určitě spokojen.

Začátek zápasu se nesl v opatrném duchu. Zejména rozehrávka Letky působila bojácně. Nedokázali jsme přejít na útočnou polovinu soupeře a nepůsobili Hluku přílišné problémy. Letkaři dostávali Hluk pod tlak jen při presinku na jejich polovině. Na konci 6. minuty Spartakovci presink přehráli a ujali se vedení. Na 1:1 vyrovnával v 10. minutě Dohnal po souhře s novým parťákem v útoku Koppem. Do šaten šli radostněji přeci jen hosté zásluhou Dudy - 1:2, domácí zase s vizitkou velmi nepovedené třetiny a pouhých osmi střel na branku.

Ve druhé periodě se naplno roztrhl pytel s góly. Na začátku jsme měli výhodu o jednoho hráče v poli navíc a jeden ze svých prvních doteků s míčkem v utkání nasměroval pod víko Ondruch - 2:2. Stav zápasu se v následujících necelých 2 minutách 4x změnil. Nejprve zvýšil Martin Krchňáček na 3:2 pro hosty. Na 3:3 odpověděl tentokrát náš Martin Kopp. Po chvilce se prosadil ostrostřelec hostů Janča - 3:4. Po filigránské přihrávce Lokši zpoza branky vyrovnal krásně Krupa na 4:4. V polovině zápasu 8 gólů a brankostroj se rozjel také v dalších 30 minutách. V 31. minutě šikovný Duda - 4:5. Svým druhým gólem srovnává v 33. minutě Ondruch na 5:5. Do konce třetiny už gólově úřadovali pouze hosté. Nejdříve dokončil hattrick Janča a poté upravil na 5:7 do té doby mlčící nejproduktivnější hráč soutěže „Hulk“ Olbert. Ve druhé třetině se hra Letky zlepšila, do hry se dostal Ondruch a svou kvalitou dělal obráncům Hluku problémy. Doufejme, že s precizností sobě vlastní bude plnit úkoly v domácnosti a i příště se budeme moci těšit z takového výkonu, který za malý časový prostor předvedl. Přesto v této části utkání zamrzí zejména 2 hrubé chyby našeho týmu, které soupeř nemilosrdně potrestal.

Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu -2 góly. Ukázali jsme však, že se nevzdáváme. Rozehrávka nám vycházela, soupeře jsme několikrát uzavřeli na jejich polovině a kvalitní kombinací si připravili střelecké pozice. Na začátku 49. minuty přesně zamířil nad rameno brankáře Podškubky Stejskal. Letka stáhla hru na 2 lajny a za 2 minuty už vedla. Otěže utkání převzala lajna přezdívaná „Tři králové“ a jejich souhru vyšperkoval dvěma góly Ondruch. Bohužel nám radost nevydržela dlouho, za 30 vteřin vyrovnal Pavel Krchňáček tečí střely nahazované z půlky. Osm minut před koncem se za stavu 8:8 začínalo znovu. Šťastnějšími se nakonec ukázali Spartakovci, skrytou střelou od mantinelu a svým 4. gólem v zápase se prosadil 4 minuty před koncem Janča. Letka vrhla vše do útoku. Vyrovnat mohl opět Ondruch, ale tentokrát se od nás bohyně Fortuna odvrátila. Nakonec Letka gól vstřelila, bohužel do vlastní sítě. Několik podobných momentů jsme v poslední době mohli vidět v superlize. Odvolali jsme brankáře, hráči se formovali do přesilovkového tvaru. Přišla nepovedená přihrávka na posledního hráče a děrovaný nesmysl pomalu zamířil do naší prázdné branky. Hluk si tak zapsal 3 body z naší palubovky.

Suma sumárum chybělo nám více odvahy tvořit, dopustili jsme se většího počtu hrubých chyb než soupeř a blokování střel nebylo také ideální. Na druhou stranu jsme ukázali kvalitní mušku a opět jsme se dokázali přes nepříznivé skóre vrátit do zápasu. Celkově byl k vidění střelecky bohatý zápas. Utkání překvapilo (na tyto dva soupeře) nezvykle přátelskou atmosférou, nebyly k vidění žádné provokace nebo negativní věci, které byly jasně zřetelné v podstatě v každém ze sedmi vzájemných zápasů v minulé sezóně. Hluk je tým, který vyniká neskutečnou produktivitou. Jeho útočníci jsou schopni dát gól skoro z každé pozice a v tomto zápase to jen potvrdili. My jsme si z utkání odnesli věci, na kterých je třeba pracovat, a máme zase týden na to, abychom se zlepšili.