Premiéra v národní lize za 3 body

Minulou neděli se v nové sportovní hale v Horní Suché servírovalo atraktivní předvečerní menu. Tým FBC Letka Toman Finance Group vstoupil do historicky 1. utkání v Národní lize - východ. Premiéra to byla nadmíru vydařená. Domácí tým FBK Horní Suchou Letkaři zasypali 41 střelami a přes počáteční mírnou nervozitu si nakonec odvážejí plný bodový zisk za vítězství 8:3.

Toto vítězství se nerodilo vůbec hladce. Domácí vstoupili do zápasu lépe a úvodní třetinu vyhráli poměrem 2:0. Ve 2. minutě prostředního dějství zvýšila Horní Suchá na 3:0 a s Letkou to nevypadalo vůbec dobře. Od tohoto okamžiku se však kormidlo zápasu otáčelo již jen naším směrem. Za 4 vteřiny vyhnal pavouky z branky a snížil na 3:1 Martin Lipovčan. Rozhodující obrat utkání nastal v 8. minutě, kdy 3 góly v rozmezí 57 vteřin vstřelili opět Martin Lipovčan a poté Tadeáš Klemens a Petr Pavlík. Vedení domácích se rázem rozplynulo a na koni byla při vedení 4:3 Letka. Do konce třetiny jsme náskok ještě navýšili. V přesilovce střílel přesně znovu Petr Pavlík a svou další branku přidal také Tadeáš Klemens. Druhou třetinu jsme vyhráli 6:1 a mohli jsme si užít mnohem lepší přestávkovou pauzu než po první třetině. Pokud domácí chtěli něco se stavem udělat, měli si více pohlídat Petra Bregina, který využil kuriózní situace, kdy branka byla mimo vyhrazené místo a po 40. vteřinách jsme vedli už 7:3. Od tohoto okamžiku byla na našich hokejkách patrná lehkost. Domácí při snaze snížit skóre více otevřeli hru a jejich brankář musel čelit jednomu protiútoku za druhým. Předvedl několik bravurních zákroků a kapituloval až po střele Radima Kahánka, který upravil na konečných 8:3.

Zápas můžeme hodnotit přes prohranou první třetinu pozitivně. Předvedli jsme kolektivní výkon, soupeře jsme více než dvojnásobně přestříleli, Martin Hrabáček od 22. minuty zamkl svou branku. Všichni výborně pracovali při blokování střel soupeře a výsledkem je zásloužená výhra a export 3 bodů hned z prvního venkovního zápasu. Po zkompletování výsledků prvního kola se Letka zárověň ujala vedení v tabulce Národní ligy.