Pokračujeme. 8. výhra v řadě

Souboj na dálku o 2. místo jsme absolvovali minulou sobotu v rámci předposledního kola základní části ve Svitavách. Domací zároveň potřebovali co nejvíce bodů, aby zlepšili své postavení v boji o poslední místa do play-off.

Těšili jsme se na pěknou halu i výborné publikum a naše očekávání se naplnila. V první třetině jsme se ještě možná kochali krásným prostředím haly, kterou jsme si dlouho před zápasem prohlíželi a v podstatě jsme umožnili domácím dostat se do vedení. Pomalu a hlavně všichni najednou jsme vystřídali, domácí přenesli rychle hru na vysoko postaveného útočníka a než se k němu stačil střídající hráč přiblížit, už Hrabáček lovil první míček ze sítě a my prohrávali 0:1. Ve 13. minutě se u mantinelu krásně uvolnil Mrázek a předložil Pavlíkovi před prázdnou bránu -1:1. V první třetině jsme se rozkoukávali a většina našich střel mířila mimo branku domácích. Zatím zasloužená plichta.

Hned na začátku druhé třetiny Toman, jak jinak než zpoza branky, tentokráte bekhendem dostává Letku do vedení 2:1. Za tři minuty první přesilová hra, Krupa nachází Kahánka a ten umí podobné situace řešit - 3:1. Ve 27. minutě chybujeme na útočné polovině a nabízíme Svitavám brejkovou situaci, kterou zužitkuje Šincl a snižuje na 2:3. Jsme více na míčku a tvoříme hru spíše my. V polovině zápasu obránce Svitav špatně přečte naši rozehrávku, přichází dlouhá přihrávka, kterou Svitavy odvracejí pouze vysokou hokejkou. K trestnému střílení se postavil West, vymíchal brankáře, ovšem místo zakončení do prázdné mu míček sjíždí z čepele. Ve 34. minutě zužitkujeme také druhou přesilovou hru. Jako přes kopírák Krupa na Kahánka a vedeme zase o dva góly 4:2. Tři minuty před koncem druhé části dlouhou přihrávkou nachází domácí Vašák špatně pokrytého Brýdla a Svitavy snižují - 3:4. Následuje nedovolený zákrok domácího hráče, který je po 30 vteřinách následován dalším nedovoleným posláním našeho Hubla na stolek časoměřičů a hrajeme přesilovku 5 na 3. V ní přichází těžko uvěřitelná situace - Richter si pohrál s dvěma našimi hráči a vymyslel trestné střílení. Šincl krásně zakončuje a je opět srovnáno, 4:4. Na body vyhrává boxerskou terminologií druhou třetinu Letka. Byli jsme více na míčku, vymýšleli a tlačili se do střel. Domácí vytěžili zejména z našich chyb maximum a do poslední periody se jde za nerozhodného stavu.

Na začátku třetí třetiny dohráváme ještě 30 vteřin o 2 hráče v poli navíc. Pak stejný čas v přesilovce 5 na 4. Tentokrát neúspěšně. 43. minuta Kahánek na středu zachytí míček a krásně posílá Hubla s Lokšou do přečíslení 2 na 1. Hubl bere situaci na sebe a krásně 20 nad led a nohu brankáře - 5:4. Poté ubráníme přesilovku domácích a po jejím konci vysílá výhozem Hrabáček do brejku Dohnala, který trefuje ideálně míček ze vzduchu a upravuje opět na rozdíl dvou branek. 6:4. Za 40 vteřin přichází ztráta míčku u naší branky. Využívá toho Prudil a procedí míček za Hrabáčkova záda - 6:5. Hned po buly rozeberou Svitavy Kahánek, Lokša a zakončující Hubl a je to zase na klidovém rozdílu 7:5. V 50. minutě nesmyslná zrtáta útočníka na půlce. Domácí Prudil dostává chvilku prostoru a skrytou střelou snižuje na 6:7. V 56. minutě Svitavy vyrovnávají, pozdě si rozebíráme hráče a necelé čtyři minuty před koncem se začíná od nuly. Do konce třetiny přichazí ještě jedna nebezpečná střela, kterou Hrabáček výborně kryje maskou. Prodloužení.

Vybíráme tři trojice, předpokládáme hru nahoru a dolů. Domácí vyhrávají buly, odvolávají brankáře. Čekáme, že přijde jejich přesilovký tlak 4 na 3. Pleteme se. Jeden domácí hráč na naší půlce a zbylí tří si přihrávají na vlastní polovině v blízkosti vlastní branky. Svitavy se rozhodly počkat si k nelibosti vlastních diváků na trestná střílení. Nabízím možnost střižby, že to bude lepší zábava než to, co domácí předvádějí. Domácí mou nabídku nevyužívají.

Trestná střílení. Začíná domácí Říha, Fučík chytá. Následuje Dohnal, hezky provedené, špatně zakončené. Šincl proměňuje identicky jako při nájezdu ve hře, Hubl, ač již byl blízko, si s brankářem podle svého záměru poradil. V poslední sérii přichází parádička zápasu. Fučík se na moment otáčí ke střelci Svitav zády a zase se vrací do svého původního postoje, aby za vteřinku vytasil ještě hezčí zákrok proti kličkujícímu Zachovi. Rozhodnutí má na holi Krupa a to už se dopředu radujeme. Ze svého nepřeberného množství variant zakončení trestného střílení vybírá tu správnou a nekompromisně zakončuje. Po úpravě pravidel není možné, aby nájezd rozhodčí neuznali. Vyhráváme tentokrát za dva body.

Suma sumárum, ve Svitavách jsme sehráli vcelku povedený zápas. Dařily se nám kombinace a připravovali jsme si zajímavé situace k zakončení. Velkou část zápasu jsme byli před domácími vždy o krok napřed. Nepovedlo se zejména pět gólových situací, které jsme domácím nabídli a ti jimi nepohrdli. Nicméně zápas nás před výborným publikem bavil a užili jsme si ho. Před začátkem trestných nájezdů jsme již věděli, že zaváhali také Gullivers a budeme nadále hájit 2. místo v tabulce. V neděli nás doma čeká poslední kolo s Horní Suchou, která se pečlivě připravuje na boje v play-down. Víme, že nás rozhodně nečeká nic lehkého.