Ohlédnutí za zápasy mužů B

Po loňském působení v Moravskoslezské lize se našemu „béčku“ podařilo postoupit do Regionální ligy mužů.

Hned na úvod na ně čekala rezerva Přerova a v dalším utkání Spartak Bílovec. Úvodní zápasy se odehrály dne 30.9.2018 ve sportovní hale v Českém Těšíně. První zápas proti Přerovu byl ze samotného počátku na obou stranách opatrný. Šlo vidět, že se soupeři spolu seznamují. První třetina zápasu se tedy nesla v duchu „oťukávání“ a až na pár ojedinělých šancí na obou stranách nic výrazného nepřinesla. První gól přišel až v deváté minutě druhé třetiny, kdy se k odraženému míčku dostal přerovský hráč a propálil vše, co mu stálo v cestě. Letka hned vzápětí odpověděla, kdy vybojoval míček v rohu hřiště Martin Hlaváč, který následně našel před bránou volného Petra Cigána a ten se nemýlil. Stav po druhé třetině byl opět zaslouženě vyrovnaný. Ve třetí třetině Adam Wollný uvolnil Mariana Obrusníka, který vyzrál na přerovského golmana a Letka vedla 2:1. Následovalo několik povedených šancí na obou stranách, ale oba golmani byli pozorní. V 6. minutě třetí třetiny však Přerov vyrovnal. Následně došlo k několika vyloučení hráčů Přerova, který za svou nedisciplinovanost doplatil. V přesilové hře nahrál Adam Wollný Renému Gregořicovi, který přízemní střelou prostřelil brankáře Přerova. Tento výsledek si už hráči Letky nenechali vzít.

FBC Letka Netopýři B – FBC Piranha Přerov B 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Cigán (Hlaváč), Obrusník M. (Wollný) Gregořica (Wollný).

Do dalšího utkání Letka nastoupila proti týmu, který také po loňské sezóně postoupil a to Spartaku Bílovec. Po necelých dvou minutách hry si do vlastní sítě srazil míček golman Letky Aleš Látal a Bílovec vedl 1:0. Následovalo několik šancí spíše ze strany Bílovce, který svůj tlak zužitkoval v 6. minutě 2:0. Po tomto gólu se Letka začala zvedat a také začala ohrožovat branku soupeře. Po přihrávce Ondry Šroma se nemýlil Vít Poskočil, který snížil na 1:2. V druhé třetině se hra na obou stranách vyrovnala, více ze hry měla Letka. Po ztrátě míčku v útočné třetině utekl bílovecký hráč, který svůj únik zužitkoval a zvýšil na 3:1. Následně na to po nahrávce Petra Cigána opět skóroval Vít Poskočil 2:3. Po chvilce hry se zranil hráč Letky Lukáš Toman a oslabil už tak unavený tým. Až na pár ojedinělých šancí měl od tohoto momentu Bílovec více ze hry a postupně přidal další tři branky.

FBC Spartak Bílovec – FBC Letka Netopýři B 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) Branky Letka: Poskočil (Šrom), Poskočil (Cigán).

Další své dvojutkání sehráli muži dne 21.10.2018 v SH Rožnov pod Radhoštěm, tam na ně čekal opět tým z Přerova. Letka od samotného začátku utkání ukazovala hráčům Přerova, že budou chtít útočit více než v prvním „seznamovacím“ zápase. Přineslo to své ovoce, kdy po nahrávce Adama Wollného z pozice beka vypálil René Gregořica, který vymetl roh soupeřovy brány. Přerov je však silný soupeř, odpověděl takřka ihned. Zápas byl vyrovnán. Letka nepřestávala útočit, ale po chybě inkasovala a Přerov se ujal vedení 2:1. V průběhu hry se svou individuální akcí vyznamenal Marián Obrusník, který vymíchal přerovského brankáře a srovnal na 2:2. Přerov si následně před koncem první třetiny vstřelil vlastní branku a umožnil Letce vedení 3:2. Na začátku druhé třetiny se Přerov svou hrubou hrou dostal do oslabení 3 proti 5. Tuto přesilovou hru Letka využila. Marcel Balek svou střelou zvýšil na 4:2. Letka byla lepším týmem na hřišti, postupně navýšila své vedení po brankách Mariána Obrusníka a Martina Lipovčana na 6:2. V tuto chvilku by si každý v hale řekl, že je hotovo. Hráči Letky si zřejmě mysleli to stejné a nechali Přerov před koncem třetiny snížit na 3:6. V závěrečné třetině to byl úplný propadák ze strany Letky. Po totožných nesmyslných chybách v obraných řadách Letky Přerov zápas vyrovnal. V závěru utkání mohl Přerov dokonce vyhrát, Letku podržel Aleš Látal, který svým senzačním zákrokem vychytal osamoceného hráče Přerova. Kdo ještě neviděl, jak se dá skoro prohrát vyhraný zápas, tak se měl přijít podívat.

FBC Piranha Přerov B – FBC Letka Netopýři B 6:6 (2:3,1:3,3:0) Branky Letka: Gregořica (Wollný), Obrusník M., Bálek, Obrusník M. (Ritz), Lipovčan (Bálek), vl. Branka Přerova.

Další utkání v Rožnově bylo odehráno s rezerou Olomouce. Od samotného počátku utkání až po jeho konec to bylo utkání vyrovnané. Na obou stranách bylo vytvořeno dost gólových šancí, týmy drželi jejich golmani. Závěrečný výsledek byl spravedlivý pro oba, týmy se podělily po jednom bodu za remízu 3:3.

FBC Olomouc B – FBC Letka Netopýři B 3:3 (1:1,1:1,1:1) Branky Letka: Wollný (Poskočil), Lipovčan (Gregořica), Obrusník M. (Poskočil).