Nikdy se nevzdáváme

Souboj o přední příčky byl k vidění minulou neděli v Kopřivnici. V tabulce druzí Vikingové přivítali čtvrtou Letku a zápas to byl zajímavý.

Po šesti měsících jsme v sestavě přivítali Dominika Hubla a byli jsme velmi zvědavi, jak se předvede. Lépe začala Kopřivnice. Ve 3. minutě jsme neuhlídali standardní situaci a domácí vedli 1:0. Domácí vytáhli na naši polovinu dvě útočná tykadla, na vlastní půlce nabíhající hráče Letky bránili osobně. Postupně jsme si zdařilou kombinací vytvářeli gólové šance, bohužel jsme je “úspěšně” zahazovali nebo jim zabránil výborný brankář domácích. Když už se nám podařilo vstřelit gól, neuznali nám jej rozhodčí pro natlačení hráče do brankoviště, přestože bylo zřejmé, že tam Letkaře natlačil Viking. Zato domácí byli produktivní. Na konci třetiny nejříve vysekl našemu rozehrávajícímu obránci míček Lichnovský na 2:0 a poté prošla přes bránící hráče Letky Šimíčkova střela z půlky, 3:0. Na palubovce vyrovnaná hra, na světelné tabuli jednoznačné skóre.

Do druhé části vstoupili úspěšněji opět domácí. Z brejku ve 23. minutě zvyšovali už na 4:0. Následně přichází činnost, které Letka v této sezóně ve statistikách NL zatím vévodí, oslabení. Vikingům v jejich přesilovce téměř nic nedovolujeme a začínáme přidávat v tempu a nasazení. V 31. minutě ukazuje Mrázek důraz v brankovišti a snižuje na 1:4. Následně nám domácí nabídli přesilovou hru, kterou po hlasitém upozornění trénéra v jejím průběhu proměňuje Pavlík 2:4. Za další 1 a půl minuty Hubl nabíjí Kahánkovi a ten se obvykle trefuje - 3:4. V průběhu 4 minut dává Letka 3 góly a rázem je na kontakt. Letkaři se nadále tlačí do zakončení. Kopřivnice podniká rychlé a nebezpečné protiútoky. Z jednoho z nich se prosazuje Šimíček a domácí jdou do šatny s uklidňujícícím vedením 5:3.

O přestávce probíhá porada, jak hrát, kterou domácí hned na začátku třetiny narušují změnou hloubky rozestavení. Na půlce postavili betonek s jasným záměrem, že dnes už budou jen bránit. Letka se snaží dobývat, přesto tato snaha nevede ke gólovému úspěchu. Dvanáct minut před koncem dochází k válečné poradě Fučík - Gajda. Přeskupujeme a stahujeme sestavu na 2 lajny. Do boje jdou převážně útočníci. Tah vychází. Po minutě hry v jiném složení je srovnáno. Nejdříve Dohnal snižuje na 4:5 a hned v dalším střídání Hubl 5:5. Letka mačká Vikingy na jejich polovině, nastřeluje tyč a rozhodující gól visí ve vzduchu. Domácí nadále podnikají kvalitní brejky a při jednom z nich čaruje Letkař Hrabáček. V základní hrácí době nerozhodně.

Následuje pro nás nová disciplína prodloužení tři proti třem. Připravujeme 3 trojice. První si hned vytváří tlak a šance. Druhá bohužel bohužel chybuje a pouští domácí do přečíslení dva na jednoho. Ti se nemýlí a získávají extra bod navíc.

Suma sumárum, v tomto zápase nás jednoznačně zklamalo zakončení. Šancí jsme si dokázali vytvořit dost, bohužel pro nás jsme je nevyřešili ideálně. Domácí hrozili z brejků. Po stažení na dvě sestavy se naplno projevila naše kvalita. V tu chvíli jsme hráli již jen my. Oba brankáři předvedli výtečné výkony. Po několikáté v sezóně jsme ukázali, že průběžný stav s námi nic nedělá a ačkoli domácí vedli v polovině utkání 4:0, dokázali jsme se velmi rychle vrátit do hry a nakonec mohli i rozhodnout. Pozitivní je pro nás návrat útočníka Hubla, přestože jeho stav a kondice ještě není ideální. V následujícím zápase oslavíme teprve třetí start našeho kapitána v sezóně a pak už jen snad samá pozitiva a sociální jistoty…