Nepovedené představení v Brně

Náročnou sérii čtyř venkovních zápasů odstartoval sobotní zápas v Brně na palubovce místních Gullivers.

Vstupy do zápasů máme tradičně špatné. Uběhlo 50 vteřin, neškodné nahození se odrazilo od našeho obránce přímo na hokejku hráče Guliverů a domací se dostali do vedení 1:0. Za minutu a půl jsme rychle odpověděli, po spolupráci Krupa nabíjel, Ondruch střílel - 1:1. Pokračováním byla pasáž sedmi minut naprosto vyrovnaného florbalu. Domácím jsme stačili a vypadalo to, že by to mohlo být povedené utkání. Bohužel mezi 10.-13. minutou přišel nepovedený úsek hry, který nasměroval utkání k jeho pozdějšímu výsledku. Nepovedlo se nám zablokovat střelu od mantinelu, z půlky hřiště a také jsme předvedli nedůraz při pokrytí hráče vyjíždějícího z rohu. Na odchod do kabin nám svítilo nepříznivé skóre 4:1 a my měli spoustu podnětů k diskuzi.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s motivací zápas zdramatizovat. Hned po několika vteřínách ukázal Dohnal záda domácímu obránci a tomu nezbyvalo nic jiného, než jej faulovat. Trestného střílení se chopil Ondruch a ukázal, jak problematická dovednostní disciplína to pro Letku je. Místo snížení na rozdíl 2 gólů přišla hned z dalšího útoku příhrávka domacích na brankoviště, kde si náš obránce nešťastně srazil míček do vlastní sítě - 5:1 pro domácí. Přes nepříznivý vývoj jsme utkání nezabalili a snažili se změnit výsledek. Rozehrávka tentokrát nepředstavovala větší problém. Tím se ukázala být zejména četnost střel na branku a naše produktivita. Před koncem třetiny se povedlo snižit Koppovi, který dorazil předchozí Dohnalovu střelu. Jako v každém utkání následovala hrubá chyba a domací zvyšovali na 6:2. Předvedli jsme lepší výkon než v prvním dějství, 2 góly domácích byly tentokrát v podstatě z ničeho.

V poslední třetině jsme přeskupili už tak improvizovanou sestavu z důvodu dalšího zranění, tentokráte obránce, na dvě lajny. Snaha korigovat stav utkání byla na našich hráčích patrná. Hned v jednom z prvních útoků po vyborné kombinaci celé pětky netrefil Kopp prázdnou branku, pak Mrázka v gólových šancich vychytal dvakrát domácí Chrást. Po výborně vypresované situaci uklízel Krupa do prázdné branky, bohužel situaci přerušil hvizd rozhodčího po předchozím domnělém faulu. Jediným střelcem Letky v této části hry byl zakončovatel posledních dní Ondruch. Domací hráči nemohli mít problém s nedůraznou obranou na naší polovině a skórovali ještě třikrát. Na konci zápasu svítilo pro nás nelichotivé skóre 9:3.

Suma sumárum, v tomto zápase nám chyběla agresivita zejména při bránění situací na vlastní polovině. Guliveři byli soupeřem velmi kvalitním s výborným prvním dotekem na hokejce, a to byla činnost, která nám extrémně nešla. Rozdíl byl také v produktivitě obou týmů, navíc jsme stříleli málo a pokud ano, většinou vedle. Dlouho se nestalo, pokud vůbec, aby měla Letka v zápase méně než 15 střel na branku. Na druhou stranu, z toho mála to byly většinou situace volající po gólu, které překazil buď výborný zásah domácího gólmana, nebo naše nepřesné umístění střely.