Na svatého Martin sklízeli "strži" body na Dubině

Svátek svatého Martina oslavili hráči Letky, nastoupivší za tým starších žáků, stylově a ve dvou zápasech na hale extraligových Vítkovic získali šest bodů z šesti možných. Klíčovým hráčem večera byl, jak jinak Martin Döhner, který si na svůj svátek nadělil pět tref do černého a notně tak přispěl k bodovému úspěchu týmu. Jinak ale trenéři měli z předvedeného výkonu smíšené pocity, asi tak, jako když se vám ze srázu do rokle řítí tchýně ve vašem novém BMW...

Zápasy proti papírově slabším soupeřům z spodní části tabulky, tedy Krnovu a "Barbarům" z Hladkých Životic nežádaly jiný plán než šestibodový přísun. Ovšem dlouhodobá zkušenost velí k opatrnosti neb přístup našeho týmu bývá vpravdě Jánošíkovský - kdy bohatým bereme a chudým dáváme. Ačkoliv tentokrát nakonec všechny body zůstaly "doma", předvedená hra zejména v druhém zápase byla zbytečným trápením a z pohledu ze střídačky poněkud sebemrzkačským zážitkem.

Proti Krnovu jsme přitom začali slibně, kdy skóre otevřel z pozice střílejícího beka Tobi Prasek a vyslyšel opakované výzvy trenéru k trefení brány. Soupeř sice záhy otočil skóre, nicméně Tobi Prasek utěšenou střelou po vyjetí na střed vyrovnal. Když Ondra "Ausfi" Ausficer záhy otočil skórem na naši stranu, vypadalo to s našimi akciemi v první třetině slibně. Nicméně, nedůraz při sbírání nahazovaných dlouhých míčů vedl k další zbytečně inkasované brance a po první třetině tak svítilo na ukazateli skóre smírně 3:3.

Do druhé třetiny jsem šli s úkolem zahrát lépe v obraně a přetavit herní převahu v produkci branek tak, ať se nemusíme stresovat vyhroceným zápasem - dlužno dodat že dalším v řadě. Úkol hráči zlepšeným výkonem beze zbytku naplnili, zahráli nejlepší třetinu turnaje, dokonce využili přesilovou hru a po brankách Matěje Janečka, Martina Döhnera a "Ausfiho" bylo skóre po druhé třetině výrazně příznivější pro Letkaře - 6:3.

Snaha dohrát utkání v pohodě a přidat pro klid nějakou další branku se ovšem minula účinkem. Soupeř do třetí třetiny vystřídal brankaře, na nějž naši borci nenašli recept a naopak Tomáš Friedel necelé čtyři minuty před koncem dovršil hattrick a přiblížil tak krnovské na dostřel. V hektickém závěru ale další branka nepadla, tudíž jsem brali - myslím za celý průběh zápasu - zaslouženě tři body po výsledku 6:4.

Druhý zápas proti Barbarům měl být klasickým zápasem na pohodu, kdy využijeme naší herní, technické převahy a bohatších zkušeností a celkem v poklidu si dojdeme pro druhé vítězství. Přesto trenéři upozorňovali tým na nutnost odvést 100% soustředěný výkon. Začátek zápasu, kdy hrály první dvě lajny nasvědčoval, že tomu tak skutečně může být. Střelecky potentní oslavenec vsítil čtyři branky a i přes ospalejší výkon to vypadalo na super první třetinu, Nedůraz v obraně vedl ke zbytečně inkasované brance v poslední minutě první třetiny a při skóre 4:1 nastupovaly do druhé části místo druhé lajny hráči lajny třetí.

Výkon a hra šly dolů a projevilo se to i na skóre, kdy jsme druhou třetinu prohráli 1:2 a po druhé siréně byl stav utkání 5:3 v náš prospěch. Smolařem večer se ukázal být agilní Filip "Fikus" Birtek, který přes enormní snahu o skórování ne a ne uspět. A když konečně využil lahůdkovou pobídku Martin Döhnera do prázdné brány, branka mu nebyla (správně) uznána pro postavení hráče v brankovišti.

Do třetí části zůstala "sedět" první lajna a dohrávali jsme zápas s druhou a třetí řadou tak, jak byl předzápasový plán. Hra postrádala větší klid, místy dostatečné nasazení a zákrok večera musel předvést Kiki Křepel proti vlastnímu spoluhráči Lubo "Bobo" Babišovi! Nicméně, i přes neurovnaný výkon jsme přidali jednu branku po utěšené souhře asistujícího Matěje Kostřicy a zakončujícího Tobiho Plačka a s celkovým skóre 6:3 brali výhru a tři body.

Ačkoliv tedy bodový plná byl splněn a první zápas snesl kvalitativní požadavky trenérů, druhé utkání nepatřilo mezi herně utěšené a ukázalo nám spoustu problémů, na kterých musíme na tréninku zapracovat. Ale i tak patři našim hráčkám a hráčům dík za předvedený výkon a těšíme se na příští turnaj.