Můžeme porazit kohokoliv

Minulou neděli jsme přivítali na palubovce Sarezy váženou návštěvu. Přijel lídr tabulky Národní ligy skupiny východ - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.

První třetina se nám vydařila. Hned při jednom z prvních útoků jsme si připravili zajímavou příležitost ke skórování. Míček se dostal do prostoru, kde jej vybojoval kapitán Toman, přiťukl Klemensovi, který oslovil naběhnuvšího Westa, jemuž nedělalo problém přes hráče poslat míček nad rameno gólmana - 1:0. V polovině třetiny dostáváme příležitost v podobě první přesilové hry. Příliš se nám nedaří, budeme ji muset více potrénovat. Soupeř ji v poklidu ubrání. Pokračujeme v koncentrovaném výkonu a nadále si vytváříme gólové příležitosti. V zakončení selhávají zejména prověření střelci, hlavu si můžeme ukroutit (Trénink v týdnu jen potvrzuje jejich trápení. Naši brankáři zejména Hubla přiváděli doslova k šílenství. Naštěstí víme, že se probudí v momentě, kdy ho budeme nejvíce potřebovat). Zpět k zápasu. Brno si v první části v podstatě nevypracovalo žádnou šanci, nicméně na konci třetiny skóruje při útoku 3 na 3, Holuscha si nepokryje křižnou příhru a je vyrovnáno - 1:1. Třetina zralá na 5:0 končí vyrovnaným stavem. V kabině komentujeme tradičním Lendlovským s bramborem v ústech “Je to sport.”.

Druhá třetina začíná naším oslabením. Kdo nás více sleduje, ví, že ho máme nejlepší v lize. Hurá, aspoň něco. Balek obírá Gullivera o míček, posouvá na Hubla, obránce ze sebe mírným zakleknutím dělá kužel, který Hubl v pohodě obíhá a ze strany jde na brankáře. Zamíchá a zakončuje na vzdálenější tyč. Chrást výborným zákrokem zachraňuje. Nadále si vytváříme zajímavé šance, bohužel nám většinou míček v nesprávnou chvíli odskočí, ujede atd. Hrajeme bez úspěchu dvě přesilovky a jednu také musíme odbránit. Brno v této části přestřílíme 12:5. I ve střelách mimo branku jsme velmi úspěšní. Po dvou třetinách 1:1 skalní fandové musí na světelné tabuli kontrolovat, jesti jsou opravdu na zápase Letky.

Třetí třetina přinese rozhodnutí. Ve 43. Minutě obrovská šance, Kopp na Hubla, který zkouší pod víko, Chrást neskutečným reflexem gól odmítá. Příště nad nohu, co Domine? 48. minuta, Dohnal našel Tomana, který už naštěstí nic nevymýšlel a prostřelil vše - 2:1. Brno se začíná více tlačit dopředu, my zahazujeme šance z brejků. Pět minut před koncem nabízíme Brnu přesilovku. Gulliveři ji sehrávají výborně, střelou po zemi možnost proměňují. Je vyrovnáno - 2:2. Od 3. kola první naše oslabení, ve kterém inkasujeme. Původně jsme už gól do konce ročníku dostat nechtěli. V podstatě hned po rozehrání gólovka Hubl. Gól? V klidu, příště. V čase 57:47 přichází nejkrásnější moment zápasu. Mrázek se po zakončení dostává za branku, bek míří za ním. Mráza ještě pořád skákavý míček posílá bez dívání zpět na první tyč, kde tuší Lokšu. Ten všem vzkazuje, že sice umí spálit nespalitelné, ale také umí být v pravý čas na pravém místě a nekompromisně zakončuje - 3:2. Kdo sledoval florbalový turnaj mistrů, tak si všiml, že právě podobný gól servírovala Storvreta. Za 30. vteřín musí Gulliver přerušit sekáním naši šanci a závěr zápasu můžeme dohrát v přesilovce na míčku. Pětka Balek, Kopp, Kahánek, Hubl, Pavlík sehrává závěr podle učebnice. Tři hráči kombinují proti forčekujícímu Brnu, přichází Pavlíkům lobový pas do samostatného úniku Balkovi a ten ukazuje, jak by mělo vypadat důrazné zakončení. Před brankářem si přehazuje míček z bekhendu na forhend a nekompromisně tvrdě zatlouká poslední hřebík za Chrásta. Vyhráváme 4:2.

Suma sumárum, Brno přijelo bez svého nejlepšího hráče Černocha a bylo vidět, že jeho individulání síla jim chyběla nejvíce. Tento hráč se každý zápas postará o nejméně 3 góly Brna. Jinak toho Brno ke zklamání svého trénera moc nepředvedlo. Vždy je dobré se zeptat proč - jestli to bylo pouze vlastním výkonem, nebo také kvalitou soupeře. My jsme v obranné činnosti pracovali na výbornou a soupeři toho moc nedovolili. Zápas jen potvrdil vyrovnanost této soutěže, kdy každý může porazit každého. Jediný tým, který je kvalitativně odskočený, je Telnice. Ta nás potkala ve fázi, kdy jsme hráli vše do útoku. Bráníme zatím v podstatě druhý zápas a hned jsme přestali dostávat góly. Zkoušíme vše, abychom věděli, co by mohlo na ostatní týmy platit. Do play-off chybí teoreticky 3 body. Konečně můžeme zase po čase zarotovat sestavou. Některé manželky a přítelkyně budou dnes velmi spokojeny. Boj hráčů o sestavu pro vyřazovací část pokračuje dalším kolem (díl 16).