"Mlžům" v Odrách cinklo zlato!

Po předchozím nevydařeném vystoupení na domácím turnaji si jeli naši mladší žáci spravit chuť do Oder. A podařilo se - po velmi dobrém výkonu vezou za tři výhry a jednu remízu zasloužené zlato.

Prvním soupeřem Letkařů byl fyzicky disponovaný tým 1.MVIL Ostrava. Dlouho si trenéři lámali hlavu, jak nabudit tým před utkáním, zejména pak první na turnaji. Obvykle jsou úvodní utkání ze strany našich borců taková ospalá, vlažná, nedůrazná. Pro tentokráte si přizvali na pomoc Huga - a vyplatilo se. Tým podal od začátku soustředěný a bojovný výkon a rychle vedl 3:0, když se hned dvakrát prosadila sváteční střelkyně Áďa Pavelková. Pak si naši borci vybrali slabší chvilku a nechali soupeře snížit na rozdíl jediného gólu. Klasické povolit-přitáhnout pak předvedli definitivním trhákem na konečných 6:2. V bráně nastoupil Max Kirschner a zvládl své první letošní vystoupení bez problémů. Solidní týmový výkon nad očekávání, 6 vstřelených branek a tři body z obávaného prvního zápasu byly dobrým vkladem do celého turnaje.

Zřejmě vrchol turnaje přišel v druhém utkání proti tradičnímu rivalovi PEMA Opava žlutí. Aktivně hrající soupeř, který těžil z dlouhých míčů, aktivního přístupu a hodně soubojů zatěžkal konto Dominika Malohlavy hned zkraje zápasu. Předváděná hra našich borců byla dobrá, ale nedařilo se nám prosadit, až střeleckou smůlu protrhl jeden z hlavních hrdinů zápasu - Tobi Prasek - utěšenou ranou do horního růžku soupeřovy svatyně. Hra se dále přelévala ze strany na stranu a zdálo se, že se brzy ujme některá z šancí našich borců. Avšak po individuální chybě v naší rozehrávce zničehonic udeřilo na druhé straně a tak poločas skončil lépe pro opavské poměrem 2:1. Druhou půli v podstatě Letkaři obléhali soupeřovu bránu ale ne a ne se prosadit proti úporně hrajícím borcům z PEMy, kteří hrozili z rychlých protiútoků a jen díky gólmanovi DM žila šance našich na bodový zisk. V posledních dvou minutách naši borci vystupňovali tlak, zahrávali několik volných úderů a zkoušeli štěstí i při hře bez brankáře v šesti proti pěti. Ne vždy se zadaří, nicméně pro tentokrát jsme byli za enormní úsilí odměněni a díky střele Tobiho Praska, kterou gólman neudržel, mohly tribuny v čase 9.59 propuknout v bujaré veselí po precizní dorážce Matěje Janečka, který tak dal razítko na smírný výsledek 2:2.

Bylo tedy jasné, že v dalším měření sil s PEMOU, tentokráte červenou, půjde o příčky nejvyšší. Soupeř nastoupil pouze se sedmi hráči základní sestavy, ale jak je u tohoto týmu zvykem, prezentoval se precizní obranou a nebezpečnými situacemi před naší bránou, kterou opět strážil Dominik. Nervózní a nepříliš pohledný zápas se tentokráte vyvíjel v náš prospěch a do půle jsme vedli 2:1. Ve druhém poločase padlo po jedné brance na obou stranách a přes hektický závěr se podařilo mlžům uhájit nejtěsnější vítězství v poměru 3:2 a připsat si tak druhou výhru na turnaji.

Bylo tedy zřejmé, že proti pořádajícím Barbariens Hladké Životice budeme hrát o celkové prvenství na turnaji. Jelikož se jedná o začínající tým, byli naši borci jednoznačnými favority. Ovšem jak už to u našich borců bývá, většinou zahrají lépe proti silnějším týmům a v roli favorita se pravidelně trápí. Osvědčený Hugo byl přizván i tentokrát na pomoc a vyplatilo se, mlži rychle vedli o tři branky a zdálo se, že jim vítězství nemůže uniknout. Poločas 4:0 a navrátivší se Max Kirschner v bráně celkem bez práce slibovali klidné dohrání zápasu. V druhé půli naši borci trochu polevili, dvakrát inkasovali ale na drama nakonec nedošlo a pohlídali si celkové vítězství v poměru 5:2, třetí výhru na turnaji a v součtu s jednou remízou pak celkově první místo.

Potěšující zprávou je, že hráči předvedli soustředěný, vyrovnaný a týmový výkon a zejména v soubojích s opavskými i vůli po bodovém zisku a přidali nezbytné srdíčko. Chyby patří ke hře, naštěstí jich tentokráte nebylo tolik, aby nás to stálo dobré umístění. Dvě obdržené branky v každém zápase jsou solidním počinem do obrany i vizitkou obou gólmanů. Co se produktivity týče, průměr čtyři branky na zápas není úplně marným výsledkem, ale představujeme si lepší. Zejména tři neproměněné nájezdy svědčí o potřebě dále v tréninkovém procesu pracovat (nejen) na téhle herní činnosti. Kvalitní výkon všech zapojených hráčů tentokráte výrazně převyšoval hráč turnaje Matěj Kostřica, který odvedl neuvěřitelné penzum černé práce, naběhal dopředu i dozadu spoustu sprintů a podstoupil - většinou úspěšně - řadu soubojů před oběma brankami. Vynikající individuální výkon. Jsme rádi i za tři vstřelené branky Ádi Pavelkové, která snad protrhla tímto turnajem střeleckou smůlu a budeme se těšit na pravidelný přísun branek z její hole. Druhý turnaj za mladší žáky a podruhé utěšený výkon - a lepší než minule. To je vizitka Elen Herudkové, která opět nastoupila v první obraně spolu s matadorem Tobim Praskem a její hra snesla velice přísné měřítko. Jen tak dále! Turnaj a zejména předvedená hra, kterou se Letkaři prezentovali v Odrách, nás naplňuje optimismem před dalším vývojem sezóny. Ale rozhodně neusínáme na vavřínech a je nám všem jasné, že pouze poctivý přístup k tréninku je garancí stabilní formy v dalším pokračování sezóny.