Letka lepší Žďáru

O uplynulém víkendu Letkaři absolvovali nejdelší výjezd do Žďáru nad Sázavou. Ovlivněni teplým počasím spousta hráčů přezula obuv svých nohou. Ve Žďáru samozřejmě všechen sníh „překvapivě“ neroztál a daleko větší komplikací než místní Hippos se ukázalo dopravit se ze zasněženého parkoviště co nejméně mokří do haly. Cestou jsme si už vezli jeden úspěch, kdy náš hráč Radim Kahánek vybojoval stříbrnou medaili pro policisty z Ostravy v rámci celorepublikového florbalového turnaje v Hranicích.

Samotný zápas byl pro Letku těžký jen v první třetině. Vedení se ujali domácí, dlouhou přihrávku z vlastní poloviny tečoval před Hrabáčkem Zeisel. Mezi 16.-17. minutou otáčíme třemi slepenými góly na 3:1. Nejdříve si Ondruchovu přihrávku sráží domácí hráč - 1:1, pak při standardní situaci naprosto nepokrytý Lokša uklízí do prázdné – 2:1 a další vlastní gól domácích při nahrávce Blany 3:1. Domácí neskládají zbraně a po vyseknutí míčku skrz Kopovy nohy snižuje Dvořák na 2:3 a poté neuhlídáme Hamana po úderu z rohu 3:3. Tím končí 1. třetina a také gólová projekce ze strany Hrochů. Další dvě třetiny vydržíme bez obdržené branky a můžeme si tak zapsat v tomto směru velmi zdařilý počin.

Ve druhé třetině nejdříve dostávají od rozhodčích po křišťálově průzračném vypíchnutí míčku Letkařem možnost v podobě trestného střílení. Hrabáček zhypnotizuje Zeisela a ten vůbec netrefuje branku. Nedáš, dostaneš. V utkání velmi aktivní Nekula sbíhá dopředu a na dvakrát procedí míček přes ruku gólmana – 4:3. Tři minuty před koncem druhé třetiny jsme dostali příležitost si zahrát podruhé v utkání přesilovou hru. Hubl vystřelil z pravé strany, míček se odrazil od zadního mantinelu na druhou stranu a Kopp pohotově dorazil do prázdné branky. Za chviličku vypíchl na půlce balónek soupeři Balek a nekompromisně pověsil nad rameno brankáře. Třetinu jsme vyhráli 3:0. Na střely 12:4.

Třetí třetina se nesla ve znamení zkoušení nového herního systému, kterému se věnujeme na tréninku a zatím jsme jej v zápase nepoužili. Premiérová třetina ve Žďáru se v tomto směru vydařila. Také jsme pokračovali ve střílení branek a měli spoustu dalších brejkových příležitostí. Nejdříve to pověsil Hubl - 7:3. Poté Blana neskutečně vymetl pravý růžek - 8:3. Poslední gól zaznamenal všudybyl Lokša doražkou Balkovy střely - 9:3. To už jsme se bavili, já velmi hlasitě, zejména z výkonu rozhodčích. Začalo to být pro naše hráče nebezpečné a to nelze přejít.

Suma sumárum, po první zahřívací třetině jsme zvýšili pohyb a míček chodil od hole rychleji. Po zápase zajímavý rozhovor s asistentem trenéra domácích, ze kterého jsem si odnesl informaci, že zápasy vyhráváme zejména díky nováčkovskému nadšení. Pro nás dobře, znamená to, že jsme pro soupeře nečitelní. Zítra nás čeká Vikings Kopřivnice, který nás v prvním zápase porazil v prodloužení, takže jim máme co oplácet. Těšíme se na naše věrné a zveme všechny přespolní. Přijďte nás podpořit.