Letka 2:0 Aligators

Poslední dva roky jsou pro nás jeden nový příběh za druhým. Další právě začal minulý víkend. Play-off v Národní lize.

Ještě před startem vyřazovací části proběhla volba soupeřů. Poté, co Telnice ukázala na Svitavy, jsme my zvolili tým Aligators Klobouky. V týmovém hlasování hráči rozhodli, že pokud budou k dispozici Klobouky, vybereme právě je.

1. zápas ukázal, že v NL již není mnoho slabých soupeřů. Hosté přicestovali kompletní a byli v obou utkáních vyrovnaným soupeřem. Zápas jsme zahájili aktivně, hned v prvním střídání bylo k vidění několik možností ke skórování. Do vedení jsme se dostali po spolupráci Hubl - Kahánek - 1:0. Za chvíli bylo vyrovnáno. Gremmel tečoval před Hrabáčkem a bylo to 1:1. Následoval námaz hostů Kahánkovi, který ví, co s míčkem - 2:1. Před koncem třetiny využili hosté náš nedůraz při bránění a bylo vyrovnáno - 2:2. Druhou třetinu kombinace Mrázkovy lajny, Ondruchovu střelu doklepával s klidem sobě vlastním Blana - 3:2. V polovině utkání je vyrovnáno. Kejíkovu střelu z půlky tečuje Krupa do naší sítě - 3:3. Pokračujeme. Kahánek přenechává Hublovi - 4:3. Do šatny jdeme zase veseleji. Ve třetí třetině dlouho ani jeden tým své šance nevyužívá. Tři minuty před koncem zůstává na středu nepokrytý Hos a přibližuje Aligátorům prodloužení - 4:4. To odmítá minutu a půl před koncem Klemens, kterého v brejku 3 na 2 nachází krásně Pavlík - 5:4. Zbývá už jenom odbránit power-play soupeře, a to jsme zatím vždy zvládli. Do prázdné brány kosmeticky upravuje Hubl - 6:4.

2. zápas začínáme z ostra. Po dvaceti vteřinách rychlou akci zakončuje Hubl po přihrávce Lokši - 1:0. Pokračuje vyrovnaný průběh zápasu. Aligatoři vyrovnávájí po špatné komunikaci v obraně - 1:1. Vzápětí si naběhne do útoku West, najde jej Dohnal a jdeme zase do vedení 2:1. V polovině utkání máme opět vyrovnáno. Situace 2 na 2, Balek nepřikryje dobíhajícího hráče a je z toho jednoduchý gól - 2:2. Poprvé jdou do vedení Aligátoři hned v nadcházející přesilové hře - 2:3. Pak vezme vývoj zápasu do svých rukou naše demolition duo. Nejdříve se orientuje v předbrankovém prostoru Kahánek - 3:3. Hned v dalším střídání krásná souhra po ose Balek - Kahánek - Hubl - 4:3. Poprvé v sérii odskakujeme na rozdíl dvou branek ve třetí třetině, když přesilovkovou kombinaci a přihrávku Krupy lobem využívá ze vzduchu Ondruch - 5:3. Za minutu snižuje Hos a je to zase jen o gól - 5:4. Blížíme se do finiše. Nejdříve Ondruchovu střelu doklepává do sítě Blana - 6:4. Vzápětí dávájí hosté gól, který jsme ještě neviděli. V souboji za brankou se míček po kontaktu s hokejkami vznese do vzduchu, spadne na síťku naší branky a pomaličku se snese na rameno Fučíka, odkud pomalinku zapadne za brankovou čáru - 6:5. Následně proběhlo několik šancí hostů na vyrovnání. Rozhodnutí přišlo 4 vteřiny po uplynutí naší přesilové hry. Hráč soupeře se ještě nestihl vrátit, Krupa našel Kahánka a mohli jsme slavit - 7:5. Pak už se jen Blana vymotal z obklíčení soupeře a upravil na konečných 8:5.

Suma sumárum, vedeme 2:0. Výsledkově se domácí dvojutkání ve čtvrfinálové sérii povedlo na výbornou, herně to tak slavné nebylo. Dopředu to šlo velmi pěkně, v obraně to občas hořelo. Dozadu už delší dobu zkoušíme nové věci a udělali jsme spoustu systémových chyb, což jde jednoznačně za mnou. Teď jsme měli ještě týden na trénování. Pomalinku se zlepšujeme. Dokonce proběhl první videorozbor v historii Letky. Hodně jsme se při něm sami sobě zasmáli. Jednoznačně největším zážitkem víkendu pro nás bylo fantastické publikum. Vytvořili jste úžasnou atmosféru a velmi si vážíme toho, že jste s námi. Zítra nás čeká v Hodoníně další těžký zápas. Držte nám palce.