Letka 1:1 Gullivers

Před skvělou návštěvou a v úžasné atmosféře začaly o minulém víkendu úvodní dvě semifinálové bitvy mezi FBC Letka Toman Finance a Sokol Brno I EmkoCase Gullivers.

První zápas začal velmi opatrně. Na úvodní gól se čekalo až do 20. minuty, kdy Brno proměnilo brejkovou příležitost a do kabin se šlo za nepříznivého stavu pro Letku 0:1. Naopak ve druhém dějství jsme se radovali z gólů jenom my. Nejprve vyrovnal po příhře Pavlíka Klemens - 1:1. Sekundu před koncem druhé třetiny vyhnal pavouky z brány Chrásta Hubl a vedli jsme 2:1. Do třetí třetiny vstoupilo aktivnější Brno než to, které jsme viděli v úvodních dvou třetinách, a bylo za svou aktivitu potrestáno. Hrabáček vyhodil na Dohnala, ten si pohrál s obráncem hostů, přihrál pod sebe na Klemense, který opět prostřelil hostujícího brankáře - 3:1. Z dvoubrankového vedení jsme se však příliš dlouho neradovali, Bouškovi nijak nevadilo sevření dvou hráčů - 3:2. Třináct minut před koncem se začínalo znovu. Po chybě v rozehrávce jsme už nedokázali zabránit ve skórování Bílkovi - 3:3. Za minutu standartka, Hubl střílí, míček se odráží před prázdnou branku, kde zametá ze vzduchu volný Kopp - 4:3. Tři minuty před koncem vybojuje v obraně Blana míček a za pár vteřin po narážečce s Tomanem zakončuje sám před brankářem na 5:3. Brno odvolává brankáře, a když už to vypadá, že to s přehledem dohrajeme, snižuje na 5:4. Těsně před koncem si to opět zavaříme, místo abychom v klidu dohráli před brankou soupeře, přenášíme hru zpět na naši polovinu, následuje chyba a Černoch v situaci sám před brankářem odmítá vyrovnání. Ujímáme se v sérii vedení 1:0.

Druhý den podle očekávání jiné Brno. My po sobotě o dva hráče méně. Po minutě hry prohráváme. Brno střílí ze všech pozic, přichází tečovaná střela z půlky - 0:1. Druhý gól inkasujeme ve 14. minutě, špatně vystřídáme, Kvapil se nenechá dvakrát pobízet a střelou přes jediného vystoupeného beka skóruje - 0:2. Za chviličku snižujeme. Bregin najde křížnou přihrávkou Blanu, který prostřeluje vše - 1:2. Po buly následuje náš vytažený presink, chybujeme, necháváme místo na mantinelu a hosté nemají problém proměnit brejk dva na jednoho - 1:3. Do druhé třetiny stahujeme hru na dvě lajny a snažíme se být ještě aktivnější a více v pohybu. Dobrou kombinaci své pětky zužitkuje Dohnal a je to opět veselejší - 2:3. Připravíme si pár šancí na vyrovnání, ale Brno drží Chrást. Následně přichází první gól, který nepramení z naší chyby, ale z kvality soupeře. Černoch najde Boušku a prohráváme 2:4. Za další dvě minuty ztrácí míč Kahánek, Bouška si obhodí Balka a ustele si na zemi. Rozhodčí nařizují trestné střílení, které Černoch proměňuje - 2:5. Další gól do naší sítě příchází při přesilovce hostů. Jsme na míčku, máme standardní situaci na půlce, ale místo dlouhé příhrávky přichází pokus o kombinaci. Ztrácíme míček, obránce vyváží směrem k naší brance a vypustí střelu, která zapadne k tyči naší branky - 2:6. Do třetí třetiny už přichází naše hra vabank, která proti soustředěné a zatažené obraně soupeře nepřináší ovoce v podobě námi vstřelených gólů. Naopak Brno z brejku zvyšuje na 2:7. Zkoušíme hru bez brankáře, vaříme Brno tři minuty a přes několik obrovských gólových šancí se ujímá už jen Kahánkova střela z křídla - 3:7. Série vyrovnána 1:1.

Suma sumárum, po dvou zápasech to máme nerozhodně a přesouváme se na palubovku brněnských Gullivers, favoritů této série. V prvním zápase jsme předvedli dobrý výkon. Chyb jsme se dopouštěli až na konci zápasu a nakonec se štěstím zvítězili. Ve druhém zápase jsme u hostů viděli změnu a snahu střílet zejména od beků. V zápase jsme to byli zejména my, kdo jsme chybovali a pustili Brno do gólového trháku. Ze statistik vyplývá, že jsme Gullivers výrazně přestříleli, nicméně střely jsme v góly neproměnili a Brno si betonkem výsledek pohlídalo. Zítra a v neděli nás čeká pokračování a zlepšit se musíme ve spoustě věcech, zejména v trpělivosti a snaze připravit si útočné akce. Důležité bude neudělat takové množství chyb, kterých jsme se dopustili ve druhém zápase. Rozhodují již maličkosti, které jsou zároveň pro výsledek tím nejdůležitějším. Jedeme bojovat a necháme tam úplně vše. Děkujeme všem fanouškům za podporu na zápasech, byl to pro nás skvělý zážitek. Hnali jste nás dopředu a my si toho moc vážíme. Držte nám palce.