Junioři se z Petrovic vracejí s prázdnou

V neděli 13.10 vyjeli junioři do Petrovic u Karviné odehrát druhé kolo juniorské ligy. Tentokrát nás opět čekal tým Třince a tým z Horní Suché.

S prvním soupeřem jsme již měli zkušenosti z minulého zápasu a v šatně jsme si jasně řekli, jakým způsobem do zápasu nastoupíme. Ovšem to, co se v šatně řeklo, to tam i zůstalo a začátek utkání byl z naší strany hrůzostrašný. Někteří ještě hlavami zůstali v šatně, jiní zase jakoby měli strach ze soupeře. Někteří se dokonce vyhýbali i míčku, a místo klasické rozehrávky, pár přihrávek a střelby zbylo jen vyhození na nikoho, přihrávka naslepo či dokonce nahrávka na čepel soupeře. Ani základní věci ve florbalu jako přihrávku nebo střelu jsme nedokázali dostat do zápasu.

Jediné, za co jsme mohli být rádi, je to, že nám Třinec nedal v první třetině více jak 3 góly. Do druhé a třetí třetiny jsme se trochu zlepšili, avšak na soupeře to pořád nestačilo a my jsme dokázali pouze snížit na konečný výsledek 1:3.

V druhém zápase nás čekala papírově slabší Horní Suchá. Avšak opět platilo to stejné, co v prvním zápase, a to, že co se řeklo v šatně, to tam i zůstalo. Naší největší slabinou bylo to, že jsme se jako vítězové cítili už v šatně a mysleli si, že tento zápas bude úplně lehký. To byl ale omyl. I když jsme svůj výkon z prvního zápasu dokázali zlepšit a vstřelit i první gól, opět tu byly zásadní chyby, které rozhodovaly zápas. Někteří naši hráči byli jak ve stolním fotbale, a téměř se nehnuli z místa a soupeř tuto nedůslednost dokázal trestat a z protiútoků několikrát skóroval.

I když jsme většinu hry byli na míčků na útočné polovině, právě naše individuální chyby, zbytečné ztráty míčků a nepřesné střely nás stály 3 body do tabulky. I přes závěrečný tlak jsme prohráli 4:5.

Děkujeme trenérům za trpělivost a pevné nervy.