Druhý turnaj v sezóně stržům hrubě nevyšel

Po vydařeném vstupu do sezóny na domácím turnaji byli hráči i trenéři namlsaní - ovšem jak se ukázalo, tak neopodstatněně. Strži tentokráte nepodali kvalitní výkon a za svými soupeři zaostali takřka ve všech herních činnostech.

V prvním utkání zkřížili hole s tradičním rivalem z Bruntálu. Ačkoliv trenéři počítali s tradičně vlažným začátkem, to, co se odehrávalo na palubovce bylo zhmotněním nočních můr, které občas budí trenéry ze zaslouženého spánku. Fyzicky dobře disponovaný soupeř zatlačil naše borce hned zkraje utkání a otevřel skóre hned v první minutě hry. Obranná hra Letkařů jako by snad ani neexistovala. Hráči byli o krok pozadu, nestíhali pohybem ani nasazením a gólman Kiki Křepel si musel připadat jako sirotek na kolotoči. Ačkoliv trenéři požadovali precizní bránění a důraz zejména v předbrankovém prostoru, hráči Bruntálu si tam museli připadat jako tanečníci o sóle. Nikdo jim kloudně nebránil v jejich dupáku a podle toho se řídil i vývoj skóre. Po dvou třetinách bylo hotovo, na ukazateli svítilo hrozivých 4:10 a tak do třetí třetiny nastupovali dle zápisu hosté z Letky bojovat pouze o čest. Ta jim však nebyla dost vzácná a tak i třetí část hry skončila nepříznivým poměrem 1:4 a celý zápas pak debaklem 5:14.

Ale co, občas je zápas blbec, kdy nic nejde, řekli si trenéři a povzbudili tým do druhého utkání proti domácím Tigers Poruba s tím, že hůře být nemůže...Mohlo. A bylo. Opět nedostatek pohybu a úsilí, jež bylo neúměrně nižší než u natěšeně a s odhodláním hrajícího soupeře, byl hlavní příčinou deficitu ve skóre, který postupně naskákal až na potupných 0:7. I přes kosmetickou úpravu ve skóre, kdy v poslední minutě sebrali Letkaři domácímu gólmanovi shotout, nemohl být dojem z předvedené hry jiný než tristní.

Inu, nejen zápas, ale o celý den může být blbec. Tato neděle ukázala v plné nahotě spoustu problémů ve hře, individuálních výkonech i mentální připravenosti letkařů na svůj výkon. Spoustu práce před námi, těšíme se na ni a doufáme, že už za dva týdny nám hráči předvedou radost ze hry s odpovídajícím výkonem. Oči pro pláč nám totiž zůstaly nyní.