Dorostenci v Bolaticích 100 %

V sobotu 16.11. nás čekaly 2 zápasy na domácí půdě, první zápas proti Fbc Coyotes Jablunkov a druhý proti FBC Tigers Poruba. Šanci poprvé se ukázat v dorostu dostali i starší žáci Tobiáš Prasek a Mikuláš Kurka a vedli si výborně.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s chutí získat 3 body, i když byl Jablunkov těžký soupeř. Hned na začátku jsme měli trestné střílení, které Martin Döhner bohužel neproměnil. Asi 30 sekund poté jsme dostali gól na 1:0, ale nijak nás to nepoložilo. Poté přišly 2 góly na naší straně - první od Martina Döhnera a druhý od Martina Kubína. Po těchto 2 gólech byl vyloučen Martin Kubín a museli jsme hrát oslabení. To se nám nakonec podařilo ubránit bez obdrženého gólu. Následně třetí gól vsítil Martin Döhner. Vzápětí nastalo další vyloučení na naší straně a my se opět museli bránit. V druhém oslabení jsme také gól nedostali, ale bohužel minutu nato se prosadil Jablunkov a upravil skóre na 2:3. V poslední třetině vstřelili ještě oba týmy po jednom gólu. Na naší straně skóroval svým prvním gólem v dorostenecké soutěži Filip Birtek a byl to rovnou gól vítězný. V posledních 3 minutách zápasu přišla 4 vyloučení - 3 na straně Jablunkova a 1 vyloučení na straně naší. Během vyloučení už žádné góly nepadly a my se mohli radovat z první letošní výhry. Konečný stav tedy 4:3 pro LETKU.

Druhý zápas nás čekal s lehčím soupeřem, ale nechtěli jsme nic podcenit. Už v druhé minutě se prosadil Tobiáš Prasek a vedli jsme 1:0. V první třetině pak padly ještě 3 góly, všechny dával Martin Döhner. V druhé třetině pak padl pouze jeden gól a opět ho vsítil Martin Döhner. Půl minuty před koncem druhé třetiny přišlo vyloučení na straně Poruby a my jsme si mohli zahrát přesilovku. Gólem v přesilovce se prosadil, kdo jiný než Martin Döhner, který dal gól ještě za 4 minuty. Poté se prosadil dvěma góly Ondra Ausficer - nejprve z přesilovky, pak i ve hře 5 proti 5. Přibližně minutu před koncem nám zápasu dal gól Tigers Poruba, konkrétně Jan Kamenický, který pokazil čisté konto Tondovi Persichovi. Minutu před koncem jsme ještě zarovnali skóre na konečných 10:1. Hráčem zápasu byl jednoznačně Martin Döhner, který si ze zápasu odnesl celkově 7 gólů a 2 asistence. Na domácí půdě jsme tedy zvítězili 4:3 a 10:1 a tím si připsali prvních 6 bodů do tabulky.