Domácí turnaj "stržů" na 50%

Druhá únorová neděle se pro mládež FBC Letka ve znamení pořadatelského závazku - a hned dvojnásobně. Na domácí hale u základní školy v Bolaticích začali z rána elévci (gratulujeme ke dvěma výhrám), aby se poté v časném odpoledni předvedli s aktuální formou starší žáci. Soupeři pro nedělní dvojutkání tentokráte byli modří opaváci z PEMY a záloha Vítkovic.

S.K.PEMA Opava modří se ukázali býti už při nástupu velkým týmem. Minimálně co se centimetrů a kilogramů týče. A jak ukázal i průběh utkání, i jejich florbalová výbava byla příliš velkou překážkou pro naše strže, kteří měli ve své sestavě již tradičně silnou, šestičlennou enklávu mlžů. Přes tyto handicapy se podařilo Letkařům otevřít skóre, konkrétně Ondra "Ausfi" Ausficer po třech a půl minutách hry rozvlnil síťku za strážcem soupeřovy svatyně. Leč radost netrvala dlouho a ani ne do minuty bylo srovnáno. Dvě minuty před koncem první třetiny pak střelec první třetiny (a následně celého utkání) Ondřej Nýč přidal svoji druhou branku. Zastavil tak skóre na poměru 1:2. Výkon nebyl špatný, nasazení v pořádku. Chyběla rychlost a lehkost v rozehrávce a tradiční bolest - zakončení. Soupeř pravda rychlým přístupem k našim útočícím hráčům prakticky znemožňoval efektivnější zakončení, ale pouze jednogólová ztráta se zdála být hratelná.

Ovšem pouze do první minuty druhé třetiny. Místo srovnání totiž přišel gól na druhé straně - hned po 25 vteřinách hry a značně tak schladil gólové ambice Letkařů. O minutu později bylo ještě hůř, když Ondřej Nýč završil hattrick. V osmé minutě stejný hráč přidal svoji čtvrtou banku - a to dokonce přivlastním oslabení. V téže přesilovce se sice podařilo Martinu Döhnerovi snížit, nicméně skóre 2:5 po druhé třetině a zbytečné chyby ve hře notně otřásly sebevědomím domácích a neskýtaly přílišné šance na zvrat.

Ta se dohrávala v celkem poklidném tempu, soupeř využil frustrace našich stržů, bezpečně pokryl nejnebezpečnějšího hráče domácího celku Martina Döhnera a v pohodě postupně zatěžoval konto chytajícího Tondy Persicha dalšími góly. Ondřej Nýč završil svůj gólový účet na pěti přesných trefách. V poslední minutě padly ještě dvě branky a tak "modří Pemáci" nadělili celkovou latu 9:2. Vyhlídky před druhým zápasem proti Vítkovicím byly neradostné, tým pro únavu opustila dobře hrající Kačka Macourková, ale každé utkání začíná 0:0 a každý soupeř je k poražení.

Tým 1.SC Temphish Vítkovice B se oproti PEMĚ neprezentoval nadměrnými rozměry, ale o poznání lepší, kombinační hrou. Silní na balónku, sehraní a předváděli asi nejlepší florbal ze všech dorazivších týmů. Naštěstí pro nás tentokráte hrála tělesná převaha dua Döhner-Ausficer, se kterou měli vítkovičtí neřešitelný problém. Misky vah na stranu ostravského týmu přiklonil již v druhé minutě přesnou trefou Martin Siwek. Když druhé závaží v osmé minutě přidal Jan Bura, vypadalo to zle nedobře.A když snížení Martin Döhnera v čace 9:31 odpověděl stejný hráč ještě v téže minutě, vypadalo to, že první třetinu vyhrají vítkovičtí. Jak je důležité hrát od prvních do posledních vteřin se ukázalo v poslední minutě, kdy Martin a Ausfi vyrovnali - to byl závěr třetiny! Hra ovšem postrádala lehkost a tempo, a tak se Radim Janeček rozhodl sáhnout do sestavy a stáhnout hru z původních tří útoků a dvou obran na dvě kompletní lajny.

Vstup do druhé části hry se nadmíru vydařil, když Ausfi po dvaadvaceti vteřinách naklonil skóre na stranu pořádajícího týmu. Hrálo se nahoru dolů, tempo se stupňovalo a ve čtvrté minutě bylo vyrovnáno. Když si pak šel v desáté minutě za sekání sednout "zlý muž" utkání Matěj Kostřica, soupeř sehrál přesilovku velmi dobře a po sérii přihrávek střelec druhé třetiny Dominik Vinárek našel ranou přes clonu před chytajícím Kiki Křepelem mezírku v jeho rozkleku a poslal houpačku opět na stranu vítkovických. Po druhé třetině svítil na časomíře stav 4:5.

Tempo hry a živá střídačka ovšem dávaly jasně najevo, že tentokráte nechtějí Letkaři odcházet s palubovky s prázdnou a o body se pořádně poperou. Jak nám nešly vstupy do třetin v prvním utkání, situace v tom druhém se otočila o 180° a opět v první minutě propukla radost v táboře domácích. Čas 0:33 a Martin Döhner vyrovnává na 5:5. Po dalších dvou minutách soupeř znovu překlápí skóre na svou stranu a o další tři minuty dokonce navyšuje na dvoubrankový rozdíl. Necelých sedm minut do konce zápasu a situace se nevyvíjí příznivě. Naštěstí, pokud máte v týmu zvíře kalibru Martina Döhnera, není nic ztraceno. Za další dvě minuty utěšenými ranami překonává soupeřova gólmana a vyrovnává na 7:7! To je zápas! Hektický závěr přináší emoce na hřišti i v hledišti a je jasné, že komu se podaří vsítit další branku, bude mít blízko k celkovému vítězství. V čase 9:29 levé křídlo první lajny Tobi Plaček vystartuje do rozehrávky soupeře, sebere přihrávku, přehodí si balónek na forhend, položí si gólmana a odšpuntuje radost na hřišti, na střídačce a mezi fanoušky z řad rodičů. Drama ovšem nekončí, necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou si jde podruhé v zápase sednout Matěj Kostřica a soupeř dostává šanci na přesilovou hru. První proměnil, takže pohotovost nejvyššího kalibru. Naštěstí svůj večer má i Ausfi, odebírá soupeři balónek, potáhne po pravém křídle a utěšenou ranou do horního růžku uzavírá skóre zápasu na konečných 9:7. Pravda, ze sedmi inkasovaných branek trenéři valnou radost nemají. Na druhou stranu, zápasů, kdy vstřelíme více branek i při tomto počtu inkasovaných není mnoho. Věříme, že se utkání muselo líbit a tak si pro tentokrát tu vítěznou radost užijeme.