Doma vítězně

Výborná atmosféra, ofenzivní smršť v 1. třetině a získané 3 body, tak budeme vzpomínat na úvodní zápas na domácí palubovce v dějinách FBC Letky.

Letkařům se postavila do cesty S.K. P.E.M.A. Opava a že to nebude nic jednoduchého nám ukázaly první minuty zápasu, kdy se hosté po naší ztrátě v útočném pásmu dostali v 6. minutě do vedení. Za 5 minut bylo vyrovnáno, když léta prověřenou souhru Krupa – Mrázek zužitkoval přesnou střelou druhý jmenovaný. Na 2:1 otáčel po dalších 40 vteřinách z přihrávky Dohnala kapitán Toman. Z vedení jsme se radovali pouhou minutu, kdy zamířil přesně elitní centr Opavy Kostolány. Od 13. minuty do konce první dvacetiminutovky jsme nabídli divákům asi nejlepší pasáž zápasu. Hosté se ocitli pod permanentním tlakem, který Letkaři zužitkovali ke vstřelení 5 branek za sebou. Nejdříve Dohnal krásným výjezdem prostřelil gólmana a vedli jsme opět 3:2. Následně dával Mrázek po Krupově pasu na 4:2. Pak přišly tři akce v armádní terminologii rozborka - zborka. Do prázdné branky zakončovali nejdříve Toman za asistence Dohnala, poté Mrázek poděkoval Krupovi za přihrávku na dokončení hattricku v rámci jedné třetiny a Kahánek doklepával po úžasné příhře florbalového básníka Pavlíka. Do šatny šla Letka za komfortního vedení 7:2.

Leckdo z diváků mohl nabýt dojmu, že je zápas rozhodnutý. Stejné myšlenky se bohužel objevily v hlavách některých domacích plejerů. Hosté zlepšili svou hru a Letka ustoupila ze své agresivity a nasazení. Domácí přetahovali střídání a postupně si tak zadělávali na problém. Kombinovali zejména nedůraz s chybami a Zwinger a Kostolány snižili na 7:4.

V šatně si Letka nastínila strategii pro poslední třetinu, aby se vyhnula dalšímu korigování stavu soupeřem. Bohužel, po další chybě domácích v rozehrávce, dokončil svůj hattrick také Kostolány a bylo to rázem skoro na kontakt 7:5. Letka v tu chvíli změnila rozestavení, nechala hrát hosty a už jim nenabídla příliš možností, jak se stavem něco udělat. V 51. minutě navíc zužitkovala nabídnutou přesilovku a zvýšila uklidňujícím gólem z hole snajpra Kahánka na 8:5. Hosté ještě vykřesali jiskřičku naděje snížením na 8:6, jak jinak než po zbytečné ztrátě. Víc Letkaři svému soupeři nedovolili, ustáli 2 minutovou power-play a připsali si do tabulky první domácí 3 body.

Na závěr proběhla děkovačka úžasným 115 divákům z řad obou soupeřů, kteří připravili aktérům duelu skvělou atmosféru. Moc děkujeme za podporu a doufáme, že si k nám najdete cestu zase příště.