7. výhra v řadě

Soubojem s Kopřivnicí odstartovala Letka program 20. kola Národní ligy - východ. Byl to také souboj o třetí flek. Výhra nám dávala jistotu třetího místa. Pokud bychom prohráli, museli bychom o něj ještě v dalších kolech zabojovat. Na obou stranách chybělo pár hráčů. My s tímto scénářem pracujeme v podstatě v každém zápase. Kompletní půjdeme až do play-off.

Týmová porada před zápasem celkem jednoduchá. Kluci dostali do 1. třetiny mnou slibovaný prostor pro vlastní tvorbu. Sedl jsem si na na vyvýšené místo za sedačkou, objednal si popcorn a colu a očekával třetinu plnou pohybu, střelby a improvizace. Prostě všechny věci, které vídám na tréninku, když se hraje volná zábava. Obvykle nám jde tato disciplína parádně. Bohužel jsem v první třetině sledoval spíše déčkový film. Přemýšlel jsem, že by se mi sáček od popcornu mohl hodit i jinak, pokud by se mi z toho, co jsem viděl, ještě více přítížilo. Střely 5:5. Pohyb spíše žádný. Soupeř nám v tomto představení svou statickou hrou také velmi dobře sekundoval. Poločasová přestávka se nesla v duchu mého hodnocení tohoto spektáklu. Úspěšně jsme se pohádali a já doufal, že hnutí žlučí bude fungovat.

Od druhé třetiny jsme viděli jinou Letku. Začali jsme běhat, měnit si místa a hlavně hrát s míčkem v prostorech, odkud jsme si říkali, že by to na osobní obranu mohlo fungovat. Přestříleli jsme soupeře 17:7 a byli velmi aktivní. Přesto jsme se dlouho nemohli dostat do vedení a vždy jsme jen dotahovali. Nutno řící, že jsme dokázali vyrovnat záhy po gólových radostech soupeře. Na 1:1 a 2:2 vyrovnával Blana.

Třetí třetina začala nedorozuměním v obraně při standardce z rohu a museli jsme zase dorovnávat. Ondruch naštěstí sleduje švédskou ligu a ze vzduchu to tečí zvládl bravurně. Jsme nadále aktivní, střílíme. V této části 14:8. Rozhodnutí přináší Toman svým klasickým vytočením zpoza branky - 4:3. Minutu před koncem nás definitivně uklidňuje Hubl, vyhání pavouky a brankáře z branky pro následnou power-play. Tu většinou zvládáme odbránit a povedlo se nám to i tentokrát. Zapisujeme 21. bod za sebou a posunujeme se z našeho sobotního pohledu dočasně na 2. místo. Večer překvapivě o play-off bojující Svitavy vyloupily Gullivers Brno a 2. místo je pro toto kolo definitivně naše.

Suma sumárum, před našimi i kopřivnickými diváky jsme viděli zprvu nudný, ale od 2. třetiny zajímavý souboj. Nakonec jsme se zdařile popasovali se zataženou osobní obranou soupeře. Sedm výher za sebou je skvělý počin. Zítra zavítáme na horkou půdu do Svitav. Ještě loni prvoligové Svitavy zatím bojují o postup do první osmičky týmů a tento zápas pro ně bude klíčový. Těšíme se na krásnou halu a velmi početné publikum čítající 200-250 diváků a věříme, že až přijde play-off, tak zažijeme totéž co minulý rok a třeba ještě víc. Co říkáte Štěpánkovice, Ostravo, Bolatice, Kravaře, Kobeřice, Kozmice, Hlučíne?