12+2=7

Krásná sportovní hala v Křenovicích přivítala sobotní podvečer dva sousedy v tabulce NL východ, domácí Aligators Klobouky Teamstore.cz a FBC Letku Toman Finance Group.

V prozatím nejmenším počtu hráčů do pole ze zatím odehraných zápasů jsme byli zvědavi, co nám výrazně početně posílení domácí přichystají. Že nám nevycházejí úvody zápasů, dobře víme. Jak z tohoto začarovaného pásma ven? To je často otázka pro delfskou věštírnu, nicméně my jsme se rozhodli změnit zavedené zvyky a po klasické předzápasové rozcvičce jsme přidali něco navíc. Tím něčím byla jednohuchá dětská hra na babu, kdy určení hráči chytali spoluhráče a ti po předání baby museli zkamenět. Osvobodit je mohl spoluhráč, který jim prolezl pod roztaženýma nohama. Tato zdánlivá blbina nás těsně před začátkem rozesmála. Všiml jsem si, že i soupeř se při vlastní rozcvičcce po očku dívá na naši polovinu, co to tam vyvádíme.

Nevím, jestli jsme našli klíč ke startu zápasu, ale bylo to první utkání, ve kterém jsme se dostali do vedení. V přesilové hře při standardní situaci Ondruch našel Krupu a ten nekompromisně zavěsil. Vyrovnáno bylo za dvě minuty, kdy jsme pozdě přistoupili k domácímu Grégrovi. Minutu před koncem třetiny jsme měli volný úder z rohu. Lokša přiťukl Kahánkovi a ten vymetl bližší šibenici domácí branky takovým způsobem, že brankář ještě teď neví, že dostal gól.

I ve druhé části jsme přes početní deficit pokračovali v naší aktivní hře. Ve 24. minutě se Kahánek zbavil protihráče a servíroval Lokšovi do jeho oblíbeného prostoru před brankou 1:3. Další dvě branky v rozmezí jedné minuty jsme připravili v polovině utkání. Nejdříve Krupa umístěnou střelou pod ruku domácího gólmana 1:4, poté si Mrázek vyměnil dvakrát míček opět s Krupou a bylo to 1:5. Ve 34. minutě snižoval Jedlička na 2:5. Po minutě reagoval Klemens, nechal proběhnout domácího obránce a do protipohybu brankáře 2:6.

Před třetí částí nálada výborná. V této se toho však gólově moc neudálo. Herně se domácí snažili více vysunout svou vrchní část rozestavení, nicméně nám to nedělalo velké problémy. Na 2:7 upravil stav z otočky Lokša ve 47. minutě. Ze strany domácích stačil upravit pouze Líznar na konečných 3:7.

Suma sumárum, na domácí jsme byli dobře připraveni. Zvládli jsme pro nás zakletý vstup do utkání. Dařila se nám rozehrávka. Díky odvaze Káji Stejskala nastoupit se zraněním jsme nemuseli ustoupit od našeho způsobu hry. Na rozdíl od tréninku se nám nevedlo v přesilovkách. Místo rychlých přihrávek a zakončení se míček předržoval, což nebylo efektivní. Už se těšíme na velmi silný a sehraný Rožnov pod Radhoštěm. Že přijedeme zase v jiné sestavě si už z nás každý zvykl. Široký kádr je naše velká výhoda, jinak bychom hráli asi na jednu a půl pětky. Míříme vstříc dalším zážitkům.