FBC LetkaP.E.M.A.
– : –
ne 20. 10. 2024 19:30 @ SH ZŠ Kobeřice, Národní liga, 6. kolo

Mužské áčko čeká v Kobeřicích derby s Opavou

V rámci 6. kola Národní ligy - sk. východ se mužské áčko představí na domácí palubovce v Kobeřicích proti Opavě.

Opava se aktuálně nachází na 8. místě tabulky Národní ligy s bilancí 1 výhry, 1 výhry po prodloužení a 3 porážek, a to při skóre 19:34. V posledním utkání Opava prohrála na palubovce Hranic výsledkem 3:8.

Opava má hned několik nejlepších střelců. Se 3 přesnými zásahy to jsou Marek Klečka, Jan Mazur, Petr Stejskal a Jiří Šebesta. Nejlepším nahrávačem týmu je aktuálně Štěpán Kostolány se 4 asistencemi. Brankářskou jedničkou je Kryštof Bezděk, který má úspěšnost zákroků 83,5 %. Opava se pyšní velmi solidní statistikou hry v oslabení - z 6 her v početní nevýhodě inkasovala pouze 2 branky a dokonce i 1 branku vstřelila. Opava zároveň patří aktuálně k nejméně vylučovaným týmům soutěže.

Poslední vzájemné měření sil proběhlo v sezóně 2019/2020. V Opavě jsme prohráli 5:7, doma jsme pak zvítězili 6:5 po prodloužení. V utkání se dvěmi brankami blýskl Honza Hranický.

Vzájemné utkání se dá označit jako derby a tam jdou všechny predikce na základě statistik stranou.

“Proti Opavě jsem hrál už od dětství, proto vím že je třeba jejich tým v žádném případě nepodceňovat. Taktéž to bude náš první letošní zápas v kobeřické hale, takže to v ní musíme dobře začít třemi body. Tvrdě trénujeme naši taktiku a pohyb všech hráčů na hřišti. Myslím si, že na výhru bezmyšlenkovitě máme, teď to jen uskutečnit.” řekl k utkání Tobiáš Prasek.

Utkání 6. kola Národní ligy - sk. východ začíná na SH ZŠ Kobeřice v neděli 20. 10. 2024 v 19:30 hod.